Bilim ve TeknolojiEkonomi ve Para

Samson Mow: Bitcoin Yarıya Düşmeden Önce 100 Bin Dolara Ulaşması “Muhtemelen”

Samson Mow: Bitcoin Yarıya Düşmeden Önce 100 Bin Dolara Ulaşması “Muhtemelen”

Samson Mow: Bitcoin Yarıya Düşmeden Önce 100 Bin Dolara Ulaşması “Muhtemelen”

Bitcoin (BTC) 2024 yılında önemli bir yükselişe tanık oldu; yıla 42.208 dolardan başladı ve 14 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.737 dolara yükseldi. Ancak Bitcoin yarılanması yalnızca bir ay içinde yaklaşırken, BTC fiyatında düşüş yaşandı. Bu ayın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasına rağmen %16’nın üzerinde bir geri çekilme yaşandı.

Bitcoin erişimini küresel olarak genişletmeye odaklanan bir teknoloji şirketi olan Jan3’ün CEO’su Samson Mow, CoinTelegraph’a verdiği röportajda uzun süredir Bitcoin için güçlü bir yukarı yönlü fiyat momentumu öngördü. Mow, Bitcoin’in önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini aşacağından emin olmaya devam ediyor ve Bitcoin halving öncesinde muhtemelen 100.000 dolara ulaşacağını belirtiyor. Bu tahmini, günde yaklaşık 7.000 jeton tüketen borsa yatırım fonlarından (ETF’ler) gelen doymak bilmez talebe bağlıyor ve mevcut madeni paraların kıtlığını vurguluyor.

Bitcoin ile daha geniş kripto pazarı arasındaki ilişki sorulduğunda Mow, Bitcoin’in ETF’lerden gelen devasa girişler nedeniyle eninde sonunda diğer kripto para birimlerinden ayrılacağına inanıyor. Günlük 500 milyon dolar ile 1 milyar dolar arasında değişen girişlerle Bitcoin, diğer kripto para birimlerinin sahip olmadığı geniş bir sermaye havuzundan faydalanıyor. Daha küçük kripto para birimleri, düşük likiditeleri nedeniyle Bitcoin’in performansını belirli bir süre takip edebilirken Mow, bunların eninde sonunda ivme kaybedip geride kalacaklarına inanıyor.

Mow ayrıca, kurucuların ve içeriden kişilerin, Bitcoin satın almadan önce diğer kripto para birimlerinin fiyatlarını yükselttiğine ve perakende alıcıların çantayı elinde bıraktığına dikkat çekiyor. Bitcoin yarılanmasının bundan yaklaşık bir ay sonra 20 Nisan’da gerçekleşmesi bekleniyor. Tarihsel olarak Bitcoin fiyatı yarılanmanın ardından önemli ölçüde arttı.

Dikkat: Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: coinmarketcap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir