Bilim ve TeknolojiEkonomi ve Para

JPMorgan, Bitcoin’in Son Düzeltmeye Rağmen Aşırı Alım Seviyesinde Kaldığını Söyledi

JPMorgan, Bitcoin‘in Son Düzeltmeye Rağmen Aşırı Alım Seviyesinde Kaldığını Söyledi

JPMorgan, Bitcoin’in Son Düzeltmeye Rağmen Aşırı Alım Seviyesinde Kaldığını Söyledi

  • JPMorgan, Bitcoin’in aşırı alımda kalmaya devam ettiğini söylüyor.
  • Spot ETF’ler geçtiğimiz hafta önemli bir çıkışa tanık oldu.
  • Banka, Bitcoin kar alımının yarılanma olayına kadar devam edebileceğini söyledi.

Kripto para piyasaları, geçen hafta Bitcoin {{BTC}} fiyatının Çarşamba günkü Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısının ardından toparlanmadan önce %15’in üzerinde düşmesiyle keskin bir düzeltme yaşadı. JPMorgan (JPM) Perşembe günü yayınlanan bir araştırma raporunda, konumlandırmanın hâlâ aşırı alımda görünmesi nedeniyle satışların bitmeyebileceğini söyledi.

“Fiyatların yıl sonuna kadar önemli ölçüde artacağı ihtimaline ilişkin piyasada önemli bir iyimserlik var; bu iyimserliğin önemli bir bileşeni, spot borsa yatırım fonları (ETF’ler) yoluyla Bitcoin talebinin aynı hızda devam edeceği görüşünden kaynaklanıyor. Yarılanma olayından sonra bitcoin arzı azaldıkça,” diye yazdı Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki analistler.

Dört yıllık ödül yarılanması, madencilerin ödüllerinin yarıya indirilmesidir. Bir sonraki yarılanmanın nisan ortasında gerçekleşmesi bekleniyor.

Ancak banka, spot bitcoin ETF’lerine net giriş hızının önemli ölçüde yavaşladığını ve geçtiğimiz hafta kayda değer bir çıkış kaydedildiğini belirtiyor.

Yazarlar, “Bu, spot bitcoin ETF akış resminin sürekli tek yönlü net giriş olarak nitelendirileceği fikrine meydan okuyor” diye yazdı.

Raporda, “Aslında yarılanma olayına yaklaştığımızda, özellikle geçen haftaki düzeltmeye rağmen hala aşırı alımda görünen konumlandırma ortamında, bu kar almanın devam etme olasılığı daha yüksek” ifadesine yer verildi.

Dikkat: Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: coindesk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir