Anasayfa » Yaşam » Ruhi Çenet Hakkında

Ruhi Çenet Hakkında

Ruhi Çenet Kimdir

Ruhi Çenet Hakkında yazımızda Ruhi Çenet’in İstanbul’a gelmesi ve Antalya’ya geri dönmesi, yaşam hikayesi, yazılımcılığın ona kattığı tecrübe ve info videolarının başlama hikayesini yazdık.

Ruhi Çenet

Ruhi Çenet adını YouTube’da açmış olduğu Ruhi Çenet Videoları kanalı ile duyurmuştur. En son takipçi sayısı 2 milyon 506 bin’dir. En çok takipçi sayısı olan YouTube kanalları arasında yer almaktadır. Yazılım Mühendisi olan Ruhi, işlerini internet üzerinden yapmaktadır. İstanbul’a iş için geldiğinde kirada kalmış ve İstanbul’un yoğunluğundan bunalıp tekrardan Antalya’ya dönmüştür. YouTube videolarını Antalya’da çekmeye devam etmektedir. Antalya’nın kendisine huzur verdiğini ve İstanbul’un boğucu ortamının orada hiç olmadığını belirtiyor.

Ruhi Çenet YouTube

Ruhi Çenet Kimdir?

Detaylara çok fazla ilgi göstermektedir. 20 Ekim 1990 tarihinde Aydın‘da doğmuştur. Lise yıllarından itibaren de yazılımcı olma hayali vardı. Yazılımcı olmak için Hindistan‘ı araştırdı ve üniversiteyi orada okudu. Hindistan’ın yazılım konusunda çok iyi olduğunu araştıran Ruhi, yaşam tarzlarını araştırmamakla hata yaptı. Hindistan’a gittiğinde çevrede ağır bir baharat kokusu vardır. Geri dönmeyi düşünse de kararını vermişti ve tam 5 yıl Hindistan’da kaldı. Hindistan da yabancı biri olduğu için ülkeye döndüğünde ülkede bulunan yabancı insanların neler yaşadığını daha iyi anlamaya başlamıştır. Farklı bakış açıları ile artık dünyaya değişik gözlerle bakabilecek özellikler kazanmıştır. YouTube’da seçtiği konular ve içeriklerde de Hindistan macerasının önemli etkisi vardır. Bu arada tecrübelerini kişisel gelişim kitabı halinde yazmıştır.

İnfo Videolarının Başlaması

İnfo videolar, Ruhi’nin bir şey hakkında 10 bilgi listelemeyi sevmesinden çıkmıştır. Bir şey hakkında 10 bilgi, internet üzerinden insanlar tarafından ilgi ile karşılanmıştır. Bu video içerikleri ilk önce bilgibizden sitesinde yayımlamaktaydı. Daha sonra video şeklinde daha fazla ilgi çekeceğini düşünerek, YouTube’a video hazırlamaya başladı. İnsanların dikkatini en iyi ne çeker diye farklı uygulamalar geliştirdi. O sıralar gitar öğrenmeye başladı ve internet kaynaklı tüm bilgilerin İngilizce olduğunu gördü. Kendi gitar videoları çekerek öğrenmek isteyenlere yardımcı olmaya başladı. Bu format enteresan bilgilere göre daha çok kişinin ilgisini çekti. Yazılı site formatını, video bilgiler formatına çevirdi. Videolarda başlarda yazılar yazdı daha sonra arka planda sesini koydu. Bu video yayınlama formatının beğenilmesiyle birlikte videolarda artık kendini göstermeye başladı. Başarı süreci basamak basamak gelmiş oldu. Başarısı böylece gelmiş oldu.

One Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir