İçeriğe geç
Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Bitcoin Miner CleanSpark, 160 Bin Madenci İçin Stratejik Anlaşma Duyurdu

Bitcoin Miner CleanSpark, 160 Bin Madenci İçin Stratejik Anlaşma Duyurdu

Bitcoin Sanal Para Madencilik

Bitcoin Miner CleanSpark, 160 Bin Madenci İçin Stratejik Anlaşma Duyurdu

Bitcoin Miner CleanSpark, 160 Bin Madenci İçin Stratejik Anlaşma Duyurdu

Amerika Birleşik Devletleri merkezli Bitcoin (BTC) madencisi CleanSpark Inc., 2024 sonuna kadar 160.000’e kadar madenci satın alabileceğini ve madencilik faaliyetlerini önemli ölçüde genişletebileceğini öngören stratejik bir anlaşma yaptığını duyurdu.

Açıklamaya göre CleanSpark, halihazırda 60.000 Bitmain S21 ünitesini terahash başına 16,10 $ fiyatla ve toplam 193,2 milyon $ maliyetle satın aldı. Bu madencilerin Nisan ve Haziran 2024 arasında teslim edilmesi bekleniyor. Ayrıca CleanSpark, 2024 sonundan önce terahash başına 16 $ fiyatla ek 100.000 makine satın almak için stratejik bir çağrı seçeneğini güvence altına aldı. 160.000 madencinin tamamı kuruluysa, CleanSpark’ın Hash oranının saniyede 50 exahash’e (EH/s) ulaşması bekleniyor, bu da mevcut 10 EH/s’den %400’lük bir artışa işaret ediyor.

CleanSpark’ın CEO’su Zachary Bradford, stratejik alım seçeneğinin boğa piyasalarında artan makine fiyatlarına karşı bir “korunma” görevi gördüğünü açıkladı. Dedi ki:

“Son boğa piyasasında makine fiyatları 3 ila 5 kat arttı ve aynı durumun gelecekteki boğa piyasalarında da olmasını bekliyoruz. Bu anlaşma, mümkün olduğu kadar çok değişkeni kontrol ederek sermayemizi en verimli şekilde yönetmemize olanak tanıyor. Aynı zamanda bize Madenciler için maliyet kesinliği sağlarken altyapı büyümemizi makro olaylara göre zamanlama esnekliği.”

Bradford, stratejik anlaşmanın CleanSpark’ın sermayesini daha verimli yönetmesine ve mümkün olduğu kadar çok değişkeni kontrol etmesine olanak sağladığını vurguladı. Ayrıca, madencilere maliyetin kesinliğini sağlarken altyapı büyümesini makro olaylarla zamanlama esnekliği de sağlar.

CleanSpark’ın daha fazla madenci satın alma hamlesi, Marathon Digital Holdings, Riot Platforms ve Cipher Mining gibi diğer büyük Bitcoin madencilik şirketlerinin de Nisan ayında gerçekleşmesi beklenen Bitcoin halving etkinliği beklentisiyle faaliyetlerini hızlandırmalarıyla birlikte geliyor.

Kaynak: coinmarketcap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir