Bilim ve TeknolojiEkonomi ve Para

Ethereum Madencisi Chandler Guo, PoW Madencilerinin Yüzde 90’ının İflas Edeceğini Tahmin Ediyor

Ethereum Madencisi Chandler Guo, PoW Madencilerinin Yüzde 90’ının İflas Edeceğini Tahmin Ediyor

Bitcoin ve Ethereum

Ethereum Madencisi Chandler Guo, PoW Madencilerinin Yüzde 90’ının İflas Edeceğini Savunuyor

Ethereum blok zincirinin Merge yükseltmesinden bu yana hayat eter (ETH) madencileri için daha da zorlaştı. Proof-of-stake sisteminde yapılan değişiklikle, madencilerin ve enerji yakan bilgisayarlarının artık işlemleri doğrulamak için ihtiyacı yok.

Bu madencilerden bazıları, madenciliğe devam edebilmek için Ethereum’un iş kanıtı (PoW) çatalına döndü. Ancak çatalın en güçlü savunucularından biri olan Chandler Guo bile, PoW kullanarak ETHPOW (Ethereum Merge çatalının simgesi) veya ETC’nin (Ethereum Classic’in simgesi) madenciliği yapan madencilerin yalnızca %10’unun hayatta kalacağını düşünüyor.

Ethereum madencisi Guo, Cuma günü CoinDesk TV’nin “ First Mover ” programında, daha ucuz elektriğe erişimi olan madencilerin hayatta kalanlar olacağını söyledi. Guo, PoW çatalına atıfta bulunarak, “Bazı insanlar [madenciler] ücretsiz elektriğe sahip ve bunun üzerinde çalışmaya [devam edebilir]” dedi. “Diğer %90’ı iflas etti.”

Perşembe günü erken saatlerde, Bitcoin’den sonra en büyük ikinci blok zinciri olan Ethereum, iş kanıtı konsensüs mekanizmasından hisse kanıtı (PoS) olarak bilinen daha hızlı ve daha az enerji tüketen bir protokole geçişin tarihi hamlesini sorunsuz bir şekilde yaptı.

PoW çatalına gelince, işler o kadar düzgün gitmedi. Bir kripto cüzdanı kurma girişimleri başarısız olurken, blok zincirinin sunucularına erişim sorunları hakkında şikayetler vardı.

Guo, “Bazı insanlar bağlantı kurabilir, bazı insanlar bağlantı kuramaz” dedi. “Ağ hızınıza bağlı.” Guo, Ethereum’u bir PoW sistemi olarak tutmanın güçlü bir savunucusu oldu ve Ağustos ayında CoinDesk’e bu protokolü desteklemek için bir çatal çıkaracağını söyledi. Ancak şimdi Guo, PoW çatalının çıkışını 10 üzerinden “vasat” bir 5 olarak değerlendiriyor. Daha fazla madenci işin içine girdikçe bunun zamanla değişeceğini umuyor.

Ethereum Madencisi Chandler Guo, PoW Madencilerinin Yüzde 90’ının İflas Edeceğini Tahmin Ediyor-Kaynak: coindesk.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir