Bilim ve TeknolojiEkonomi ve Para

Shiba Inu, Shibarium’un Başarısız Lansmanından Sonraki Günlerde Halka Açık Olarak Yeniden Başlatılmasını Planlıyor!

Shiba Inu, Shibarium’un Başarısız Lansmanından Sonraki Günlerde Halka Açık Olarak Yeniden Başlatılmasını Planlıyor!

Shiba Inu, Shibarium’un Başarısız Lansmanından Sonraki Günlerde Halka Açık Olarak Yeniden Başlatılmasını Planlıyor!

Shiba Inu geliştiricileri, çok abartılı bir ağ lansmanının ağ sorunları ve hatalı bir köprü nedeniyle gölgelenmesinden günler sonra doğrulayıcı verilerini ve işlemlerini izleyerek Shibarium ağının yeniden açılması için yavaş yavaş çalışıyor.

Projenin kilit geliştiricisi Shytoshi Kusama Salı günü erken saatlerde yaptığı bir paylaşımda, ağın “halka yeniden açılmaya neredeyse hazır” olduğunu ve kesintinin tekrarını önleyecek mekanizmaların mevcut olduğunu söyledi.

Kusama, “İki gün süren testlerden ve “hazır” duruma ulaşmak için parametrelerin ayarlanmasından sonra Shibarium artık geliştirildi ve optimize edildi” dedi. “Belirtildiği gibi hala test aşamasında ancak blok üretiyor.”

“Ayrıca, yeni bir izleme sistemi ve RPC düzeyinde hız sınırlaması ve yeniden büyük düzeyde trafik almamız durumunda otomatik sunucu sıfırlaması dahil olmak üzere ek arıza güvenliklerini etkinleştirdik” diye ekledi.

Shibarium, Shiba Inu’yu ciddi bir blockchain projesi olarak konumlandırmaya yönelik daha geniş bir planın parçası olarak SHIB tokenlerini ücret olarak kullanan bir Ethereum katman-2 ağıdır. Metaveri ve oyun uygulamalarına odaklandığı ve üzerine inşa edilen DeFi uygulamaları için ucuz bir yerleşim yeri olarak kullanım bulduğu söyleniyor.

Shibarium’un test dönemi, milyonlarca cüzdanın katıldığı ve dört aylık bir süre içinde yaklaşık 22 milyon işlem gerçekleştirdiği önemli bir başarı elde etti

Ancak geçen haftaki lansman hızla başarısızlıkla sonuçlandı. Ağdaki işlemler, yayına girdikten kısa bir süre sonra en az on bir saat süreyle durduruldu; milyonlarca dolar bir köprüde veya farklı ağlar arasında token transferi yapan bir araçta sıkışıp kaldı. SHIB fiyatları o sırada %10 düştü.

Geliştiriciler kesintiye “köprü sorunu olmadığını” ve sorunun kullanıcılardan gelen benzeri görülmemiş toplu işlem akışının ardından ortaya çıktığını belirterek yanıt verdi. Kullanıcıların ağı işlemlerle aşırı yüklemesi nedeniyle sunucuların arızalandığını iddia ettiler; bu sunucuların işleme kapasitesinden çok daha yüksekti.

Ağ daha sonra halka kapatıldı ve bu hataların düzeltilmesi gerektiği için artık yeniden açılmaya ayarlandı. Bu nedenle geliştiriciler, doğrulayıcıların (veya ağ işlemlerini işlemek için bilgi işlem kaynakları sağlayan kuruluşların) yeniden açılma için ilk adımları atmaya başlamasına zaten izin veriyor.

Kusama Salı günkü güncellemesinde, “Yarın ek doğrulayıcılar yayına girecek ve size ödüllerden pay almak için BONE’u stake etmeniz için daha fazla seçenek sunacak” diye yazdı. “Testler sona erecek ve bir kez daha halkın tüketimine hazırlanacağız.”

CoinGecko verilerine göre SHIB fiyatları son 24 saatte %4,3 düştü.

Kaynak: coindesk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir