İçeriğe geç
Anasayfa » Ekonomi ve Para » Michael Saylor, Bitcoin Spot ETF’nin 2024’teki ‘Büyük Boğa Koşusu’ Katalizörünü Yapacağını Söyledi

Michael Saylor, Bitcoin Spot ETF’nin 2024’teki ‘Büyük Boğa Koşusu’ Katalizörünü Yapacağını Söyledi

Kripto Paranın Son Yükselişi

Michael Saylor, Bitcoin Spot ETF’nin 2024’teki ‘Büyük Boğa Koşusu’ Katalizörünü Yapacağını Söyledi

MicroStrategy‘nin kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Michael Saylor‘a göre, spot Bitcoin ETF‘sinin onaylanması, kripto para birimine yönelik muazzam bastırılmış talebi ortaya çıkarabilir ve 2024’te dramatik fiyat artışlarına zemin hazırlayabilir.

Bloomberg’e verdiği bir röportajda Saylor, spot Bitcoin ETF’sinin ana akım yatırımcılara Bitcoin’e maruz kalmaları için ilk “yüksek bant genişliğine uyumlu kanal” sağlayacağını savundu. Bunun “talepte 2 ila 10 kat artışa” yol açabileceğini söyledi. Aynı zamanda, Bitcoin’in arzı, yarılanma olayının gerçekleştiği Nisan ayında daha da sıkılaşacak ve madenciler tarafından her gün üretilen yeni arz yarıya indirilecek.

Saylor, “2024 yılının varlık sınıfı için büyük bir boğa koşusu olmasını bekliyoruz. Ancak varlığın bu noktada ne kadar ilerleyebileceğini bilmiyoruz” dedi.

Arz düştükçe talebin hızla artması nedeniyle fiyatların “daha yüksek” olacağını öngördü.

Saylor, bir spot ETF’nin, 1993’te ana akım yatırımcılara ilk kez geniş borsaya zahmetsizce erişme imkanı veren ilk S&P 500 endeks fonunun yaratılmasıyla aynı düzeyde, “Wall Street’te 30 yıl içindeki en büyük gelişme” olacağına inanıyor.

Açık sözlü Bitcoin savunucusu, MicroStrategy’nin bir spot ETF’ye yatırım yapmak için tasfiye etmek yerine Bitcoin varlıklarını genişletmek için kaldıraç ve nakit akışlarını kullanmaya devam edeceğini söyledi.

Michael Saylor, Bitcoin Spot ETF’nin 2024’teki ‘Büyük Boğa Koşusu’ Katalizörünü Yapacağını Söyledi-Kaynak: coinmarketcap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir