You are currently viewing Hong Kong Bitcoin ETF Başvuru Sahiplerinin Onaylandıklarını Söylemesiyle BTC ve ETH Yükseldi
Bitcoin Kullanımı

Hong Kong Bitcoin ETF Başvuru Sahiplerinin Onaylandıklarını Söylemesiyle BTC ve ETH Yükseldi

  • Post author:
  • Post category:Ekonomi ve Para
  • Reading time:2 mins read
  • Post comments:0 Yorum
  • Post last modified:15 Nisan 2024

Hong Kong Bitcoin ETF Başvuru Sahiplerinin Onaylandıklarını Söylemesiyle BTC ve ETH Yükseldi

CoinDesk Endeks verilerine göre Bitcoin {{BTC}} 24 saat içinde %2,8 artış göstererek 66.500 doların üzerinde işlem gördü ve Hong Kong’daki birden fazla ihraççının spot için onaylandığını söylemesiyle Ethereum {{ETH}} 3.240 dolara yükseldi. kripto borsada işlem gören fonlar (ETF’ler).

China Asset Management, Bosera Capital ve diğer başvuru sahipleri, sosyal medya platformu WeChat’e (Weixin) Hong Kong’da spot bitcoin ve eter ETF’lerini listelemelerinin onaylandığını bildirdi. Ancak bu duyurular, onaylanmış ihraççıların bir listesini yayınlamayan Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’ndan (SFC) gelen resmi bir açıklamanın öncüsü gibi görünüyor. Daha sonra bazı gönderiler silindi.

SFC, yorum isteyen e-postalara veya telefon çağrılarına yanıt vermedi.

Singapur merkezli dijital varlık ticaret evi QCP Capital, CoinDesk ile paylaştığı bir mesajda, ETF’lerin onaylandığında Asya ticaret saatlerinde bazı kurumsal talebin önünü açacağına inandığını söyledi.

QCP, “Maruz kalmak isteyen katılımcılar her zaman ABD saatleriyle sınırlıydı, ancak bu artık kurumsal yatırımcılara Asya merkezli bir alternatif sunuyor” diye yazdı. “Bunun kısa vadede yükseliş olacağına inanıyoruz, ancak makro olaylar gibi daha önemli anlatılar ve itici güçler var.”

Uyarı: Yatırım tavsiyesi değildir.

Hong Kong Bitcoin ETF Başvuru Sahiplerinin Onaylandıklarını Söylemesiyle BTC ve ETH Yükseldi-Kaynak: coindesk

Bir yanıt yazın