İçeriğe geç
Anasayfa » Haber » 5 Aydır Şiddetli Baş Ağrısı Çeken Vietnamlı Adam Beyninde Yemek Çubukları Keşfetti

5 Aydır Şiddetli Baş Ağrısı Çeken Vietnamlı Adam Beyninde Yemek Çubukları Keşfetti

5 Aydır Şiddetli Baş Ağrısı Çeken Vietnamlı Adam Beyninde Yemek Çubukları

5 Aydır Şiddetli Baş Ağrısı Çeken Vietnamlı Adam Beyninde Yemek Çubukları Keşfetti

5 Aydır Şiddetli Baş Ağrısı Çeken Vietnamlı Adam Beyninde Yemek Çubukları Keşfetti

Vietnam‘da beş aydır şiddetli baş ağrıları çeken 35 yaşındaki bir adam, kafatasına saplanmış bir çift yemek çubuğu görünce şok oldu.

Şok edici keşif nasıl ortaya çıktı: 25 Kasım’da adam, şiddetli baş ağrılarının yanı sıra sıvı akıntısı ve kaybından şikayetçi olduğu Dong Hoi’deki Küba Dostluk Hastanesi’ne tıbbi yardım istedi.

Bilgisayarlı tomografi taramaları, kafa içi basıncın artmasına neden olan, “çok nadir” ve potansiyel olarak yaşamı tehdit eden bir durum olan tansiyon pnömosefali’ni ortaya çıkardı. Dr. Nguyen Van Man liderliğindeki doktorlar, sorunun kaynağının burnuna giren ve beynine giren bir çift yemek çubuğu olduğunu buldu.

Hafıza şeridinde bir yolculuk yapıldı: İsimsiz hasta, beş ay önce içki içerken bir kavgaya karıştığını hatırladı. Hafızası bulanık olmasına rağmen, muhtemelen yemek çubuklarıyla suratından bıçaklandığını belli belirsiz hatırlıyordu. Ancak tartışmanın ardından hastaneye gittiğinde sağlık uzmanları burnunda herhangi bir yemek çubuğu ya da düzensizlik bulamadı. Ne olursa olsun hasta, kavga sırasında mutfak eşyalarının burnuna sıkıştığından ve kafatasında bulunmadan kaldığından şüpheleniyordu.

Hastanın şimdiki durumu: Şans eseri, doktorlar endoskopik ameliyatla yemek çubuklarını başarıyla çıkardılar ve beynindeki fistülü kapattılar. Hastaneden taburcu olmayı bekleyen hastanın durumunun stabil olduğu bildirildi.

Kaynak: nextshark

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir