Bilim ve TeknolojiEkonomi ve Para

Firmasının 193.000 BTC Zulasını Satıp Satmayacağı Sorulduğunda Saylor, ‘Bitcoin Çıkış Stratejisidir’ Dedi

Firmasının 193.000 BTC Zulasını Satıp Satmayacağı Sorulduğunda Saylor, ‘Bitcoin Çıkış Stratejisidir’ Dedi

Firmasının 193.000 BTC Zulasını Satıp Satmayacağı Sorulduğunda Saylor, ‘Bitcoin Çıkış Stratejisidir’ Dedi

Başkan Michael Saylor liderliğindeki MicroStrategy Inc., 2020’den bu yana daha fazla Bitcoin satın alıyor. En son ise Şubat ayında 155,4 milyon dolara 3.000 Bitcoin daha satın aldı.

Bitcoin biriktirmenin başarılı bir yatırım stratejisi olduğu kanıtlandı ve şirketin yaklaşık 5 milyar dolarlık gerçekleşmemiş kazanç elde etmesini sağladı. Bu, özellikle MicroStrategy’nin yaklaşık 15 milyar dolarlık bir piyasa kapitalizasyonuna sahip olduğu ve yaklaşık 500 milyon dolarlık yıllık gelir elde ettiğini düşünürsek çok büyük bir para.

Yatırım o kadar başarılı oldu ki MicroStrategy kendisini ” dünyanın ilk Bitcoin geliştirme şirketi ” olarak yeniden markalaştırdı. Bitcoin uygulamaları oluşturmak ve ağa katkıda bulunmak için yazılım yeteneklerini kullanmayı umuyor.

Spot borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) onaylanması ve yaklaşmakta olan Bitcoin yarılanmasının token fiyatını neredeyse tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkarması nedeniyle yatırım özellikle 2024’te meyvesini verdi. Geçtiğimiz ay Bitcoin neredeyse %50 artış gösterdi ve 60.000 dolar eşiğini geçti.

Saylor, Bloomberg TV’de “Bu yükselen bir dalga; tüm tekneleri havaya kaldıracak” dedi. “MicroStrategy’nin Bitcoin için kaldıraçlı bir çalışma stratejisi var” ve “Her zaman en üsttekini satın alacağımı söylemiştim.”

Saylor, Bitcoin’e yönelik yükseliş duruşunu dile getirdi ve yeni spot ETF’lerin “sermayenin dijital dönüşümünü kolaylaştırdığını” da belirtti.

En önemlisi Saylor, pozisyonu satmaya yönelik potansiyel planlar sorulduğunda “Bitcoin’in çıkış stratejisi olduğunu” söyledi. Bitcoin’in “en güçlü varlık olduğunu, dolayısıyla şu anda Bitcoin’in trilyon dolarlık bir varlık sınıfı olarak ortaya çıktığını görüyoruz. Apple, Google ve Microsoft gibi isimlerle birlikte” dedi.

Saylor ve MicroStrategy, uzun vadede Bitcoin’de yükseliş beklentisi içinde görünüyor. Saylor özellikle Bitcoin’in teknolojik olarak diğer varlıklara göre üstün olduğunu ve gelecekte benimsenmesi için güçlü bir temele sahip olduğunu düşünüyor.

Saylor, fazla nakitten ekstra kazanmak ve yüksek enflasyona karşı korunmak için 2020’de Bitcoin satın almaya başladı. İlk satın alma serilerinin ardından Saylor satın almaya devam etti. 216 milyon dolarlık şirket hissesi satışı Daha fazla Bitcoin alımını finanse etmek için.

Dolayısıyla yakın zamanda satış yapma planı olmayan MicroStrategy, kendisini Bitcoin merkezli bir şirket olacak şekilde konumlandırıyor. Hareketin nasıl sonuçlanacağını görmek ilginç olacak. Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru ilerlerken Saylor, satma veya satın almaya devam etme cazibesine kapılabilir. Ne olursa olsun, Bitcoin üzerine büyük bir kumar oynayarak adından söz ettirdi.

Dikkat: Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: benzinga

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir