İçeriğe geç
Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Celsius Network, Bitcoin Madenciliğine Geçiş İçin Mahkeme Onayını Aldı

Celsius Network, Bitcoin Madenciliğine Geçiş İçin Mahkeme Onayını Aldı

Bitcoin Sanal Para Madencilik

Celsius Network, Bitcoin Madenciliğine Geçiş İçin Mahkeme Onayını Aldı

Celsius Network, Bitcoin Madenciliğine Geçiş İçin Mahkeme Onayını Aldı

ABD’li bir iflas hakimi, kripto para birimi kredi kuruluşu Celsius Network‘ün bitcoin madenciliğine yönelmesini onayladı ve şirketin daha önce onaylanmış bir iflas planından sapabileceğine, çünkü alacaklıların ve müşterilerin yeni yeniden yapılanma kapsamında daha kötü durumda olmadığına karar verdi.

Çarşamba günü Manhattan’da bulunan ABD İflas Hakimi Martin Glenn, Kasım ayında onaylanan iflas planının, Celsius’un ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile engellenmesinin ardından bir yedekleme planına geçmesine izin verecek kadar esneklik içerdiğini söyledi.

Celsius, Temmuz 2022’de Bölüm 11 koruması için başvurdu ve COVID-19 salgını sırasında sektörün hızlı büyümesinin ardından iflas eden birkaç kripto kredi sağlayıcısından biri oldu.

Celsius, SEC’in bu planı reddetmesinin ardından kripto işlemlerini doğrulamaktan ücret kazanma ve yeni iş kolları kurma yönündeki daha geniş hedeflerini geri çekmişti.

Geçiş aynı zamanda Celsius’un yeni şirketi yönetmek için seçilen dışarıdan teklif verenlerden bazılarıyla yollarını ayıracağı ve madencilik şirketi US Bitcoin Corp’un alacaklıların sahip olduğu yeni madencilik işletmesini yönetme sorumluluğunu doğrudan üstleneceği anlamına geliyordu.

Hut 8’den Asher Genoot tarafından kurulan US Bitcoin Corp, başlangıçta Arrington Capital’in de dahil olduğu ve toplu olarak “Fahrenheit” olarak adlandırılan bir teklif verenler konsorsiyumundaki diğer şirketlerle birlikte Celsius’u yönetecekti.

Bazı alacaklılar ve ABD Adalet Bakanlığı’nın iflas gözlemcisi, değişikliğin Celsius’un teklifini alacaklılar tarafından yeni bir oylamaya sunmak zorunda kalacağı kadar önemli olduğunu savundu.

Glenn başlangıçta bu iddiayı olumlu karşıladı ve 30 Kasım’daki duruşmada madencilik planının “alacaklıların oyladığı anlaşma olmadığını” söyledi. Ancak Glenn sonuçta yeni bir oylamaya gerek kalmadan anlaşmayı onayladı.

Celsius’un geçici CEO’su Chris Ferraro Perşembe günü yaptığı açıklamada, “Bu, Celsius alacaklıları için önemli bir gün ve kripto para birimini hızla dağıtmaya odaklanmamız bize yol göstermeye devam ediyor.” dedi.

Celsius, 2024’ün başlarında iflastan kurtulmayı bekliyor.

Celsius’un küçültülmüş iflas planı aynı zamanda SEC tarafından reddedilen yeni iş kollarını finanse etmek için kullanılacak 225 milyon dolarlık kripto para birimi varlığını da serbest bırakıyor.

Glenn, bunun sonucunda Celsius’tan daha fazla kripto para biriminin müşterilere iade edileceğini ve müşterilerin yeni bitcoin madenciliği işinde hisse senedi alacaklarını yazdı.

Kaynak: reuters

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir