Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Shiba Inu 1 Dolara Ulaşabilir mi?

Shiba Inu 1 Dolara Ulaşabilir mi?

Shiba Inu

Shiba Inu 1 Dolara Ulaşabilir mi?

Shiba Inu 1 Dolara Ulaşabilir mi?

ANAHTAR NOKTALARI

  • Bitcoin 2023’te kripto piyasasını yükselişe geçirirken Shiba Inu bugüne kadar hâlâ %3 düşüşte.
  • Shiba Inu için bir ölçeklendirme çözümü olan Shibarium’un bu yaz piyasaya sürülmesi, yeni bir katalizörün gelmesini ümit eden yatırımcıları büyük ölçüde hayal kırıklığına uğrattı.
  • Son dönemdeki madeni para yakma girişimlerine rağmen Shiba Inu’nun devasa arzı, fiyatına tavan oluşturmaya devam ediyor.

Shiba Inu’nun değerinin hızla artması için birçok şeyin yolunda gitmesi gerekiyor. Maalesef bu mem parası için zaman azalıyor olabilir.

2023’ün mem parasının yılı olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Dünyanın en popüler iki meme(mem) coin’i Dogecoin ( DOGE %2,61 ) ve Shiba Inu ( SHIB %3,00 ) Bitcoin’in ( BTC %1,22 ) neredeyse %110 arttığı bir dönemde yıl boyunca düşüş yaşadı.

Yine de Shiba Inu yatırımcıları, şu anda 0,000008 $ gibi inanılmaz derecede düşük bir fiyattan işlem gören köpek temalı meme coinin hala 1 $ sınırını vurma potansiyeline sahip olduğuna dair umutlarını sürdürmeye devam ediyor. Bunun gerçekleşmesi için pek çok şeyin yolunda gitmesi gerekiyor. Burada üç temel katalizöre ve bunların başarı şanslarına daha yakından bakalım.

1. Bitcoin’in Yükselişi

Bu kulağa alaycı gelebilir ama Shiba Inu için başarıya giden en kolay yol Bitcoin roket gemisine binmek. Unutmayın, burada meme paralarından bahsediyoruz. Bitcoin’in 2024’te büyük bir yükselişe geçeceğine inanıyorsanız Shiba Inu da bu yolculuğa çıkabilir.

Muhtemelen 2021’de Shiba Inu’nun değerinin dramatik bir şekilde arttığı dönemde olan da buydu. Shiba Inu’nun ne yaptığı ya da sunduğu değer kimsenin umrunda değildi. Tek umursadıkları şey, Bitcoin liderliğindeki kripto paranın görünüşte aya gidiyor olmasıydı.

Tek sorun, 2023 yılında Shiba Inu’nun Bitcoin’den ayrılmış gibi görünmesi. Basitçe söylemek gerekirse, en son veriler artık Shiba Inu ve Bitcoin’in negatif korelasyona sahip olduğunu gösteriyor. Bitcoin yükseldiğinde Shiba Inu düşer.

Bu yüzden Shiba Inu’yu daha yükseğe taşıyacak başka bir Bitcoin rallisini beklerken nefesinizi tutmazdım. Aksine, bir Bitcoin rallisi aslında Shiba Inu’yu daha düşük seviyelere gönderebilir.

2. Yardımcı Para Dönüşümü

Shiba Inu için başarıya giden bir diğer potansiyel yol da onun saf bir meme parasından bir “faydalı paraya” dönüşmesidir. Bir kripto para biriminin faydası olduğunda, onu istiflemekten ve potansiyel kazançlar elde etmeyi ummaktan daha fazlasını yapabilirsiniz. Bu, örneğin, onu gerçek dünyadaki mağazalarda bir ödeme şekli olarak kullanabileceğiniz veya yeni misli olmayan tokenler (NFT’ler) basmak için kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Bu yönde atılacak büyük adımlardan birinin bu yaz Shibarium’un lansmanı olması gerekiyordu. Shibarium bir Katman-2 ölçeklendirme çözümüdür; bu, Shiba Inu blok zincirinde ücretlerin düşürülmesine ve işlem işlem sürelerinin artırılmasına yardımcı olduğu anlamına gelir.

Katman 2 çözümleri Ethereum’da zaten popüler ( ETH %1,38 ), dolayısıyla Shiba Inu için Katman 2’nin büyük bir katma değer olabileceği düşünülüyordu. NFT’lerden merkezi olmayan finansa kadar çeşitli alanlarda Ethereum benzeri işlevsellikte yepyeni bir çağ başlatması gerekiyordu.

Ve bu cephede bazı ilerlemeler kaydedilmiş olsa da, pek çok şey sadece abartılı ve söylentiden ibaret gibi görünüyor. Ağustos lansmanı sırasında büyük bir sorun yaşandı ve en başından beri Shibarium’u tartışmalar sardı. Bu nedenle Shibarium’un cevap olduğuna hala ikna olmaktan çok uzağım.

3. Yanma Hızı

Kripto dünyasında, madeni para yakma, belirli bir madeni paranın arzını azaltmanın popüler bir yoludur. Ölü bir blockchain cüzdanına para göndererek bunları dolaşımdan kaldırabilirsiniz. Bir coinin arzını ne kadar azaltırsanız, fiyatının artmasına o kadar yardımcı olacaktır. Bu sadece basit arz ve talep.

Bu nedenle Shiba Inu topluluğu, madeni paraların dolaşımdan çıkmasını azaltmak için büyük bir madeni para yakma girişiminde bulunuyor. Tamamen matematiksel bir perspektiften bakıldığında, günlük olarak dolaşımdan ne kadar çok koinin çıkarılabileceği etkileyici. Ekim ayında tek günde 250 milyon coin çıkarıldı.

Ancak olay şu: Shiba Inu’nun mevcut arzı o kadar büyük ki, hiçbir miktardaki para yakma gerçekten işe yaramayacak. Günde 100 milyon jeton yaksanız bile (bu, her gün mevcut toplam Bitcoin arzının beş katıdır), 1 trilyon jetonu yakmanız 10.000 gün sürer.

Ancak mevcut 589 trilyon coin arzı göz önüne alındığında bu yine de kovada bir damla olacaktır. Neredeyse 30 yıl (yani 10.000 gün) süren sıkı çalışmanın ardından bile, görünen o ki arzı düşürme ve fiyatları artırma nihai hedefine hâlâ yaklaşamayacaksınız.

Shiba Inu’yu satın almalı mısın? Shiba Inu 1 Dolara Ulaşabilir mi?

Shiba Inu için başarıya giden çeşitli yollar olsa da, bunların hepsi büyük zorluklarla karşı karşıya görünüyor. Ve madeni para yakma stratejisi durumunda başarı şansı matematiksel olarak neredeyse imkansızdır.

İşte bu nedenle Shiba Inu’yu tercih etmiyorum. 1 dolara ulaşma şansı çok düşük ve başka yerlerde daha iyi kripto yatırımı olanakları var.

Dikkat: Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: Dominic Basulto-fool.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir