Bitcoin Üçgen Kırılımında 80 Bin Dolara Yükselebilir: Teknik Analiz

Bitcoin Üçgen Kırılımında 80 Bin Dolara Yükselebilir: Teknik Analiz

Bitcoin Üçgen Kırılımında 80 Bin Dolara Yükselebilir: Teknik Analiz

  • 10x Research tarafından yapılan analize göre, Bitcoin’in üçgen konsolidasyonu yükseliş eğilimi göstererek 80.000 dolara kapıyı açtı.
  • En son patlama, ABD’deki büyük istihdam raporunun ardından geldi.

10x Research tarafından yapılan teknik analize göre, piyasa değerine göre önde gelen kripto para birimi olan Bitcoin {{BTC}}, üçgen direnci olarak adlandırılan direnci kırdıktan sonra yakında yeni rekor seviyelere yükselebilir.

Pazartesi günü erken saatlerde BTC, 15 Mart ile 27 Mart’ın en yüksek seviyelerini birbirine bağlayan direnç çizgisi ve 20 Mart ile 3 Nisan’ın en düşük seviyelerini birbirine bağlayan bir destek hattı ile tanımlanan üçgen konsolidasyon modelinden geçerek 72.000 doları aştı.

10X Research’ün kurucusu Markus Thielen, “Eğer kırılma yükseliş yönlüyse, ki biz bundan şüpheleniyoruz, Bitcoin önümüzdeki birkaç hafta içinde – daha erken olmasa da – 80.000’in üzerine çıkabilir. 69.280 dolardan satın almak ve zararı 65.000 dolara ayarlamak uygun görünüyor.” dedi. Pazartesi günü erken saatlerde müşterilere gönderilen bir not.

80.000 dolarlık yükseliş hedefi, mevcut 72.300 dolarlık fiyattan en az %10’luk bir artışa denk geliyor.

Bu çıkış, ABD’nin ekonomik dayanıklılığını vurgulayan ve finansal piyasanın her köşesinde risk almayı teşvik eden, beklenenden daha sıcak gelen tarım dışı istihdam raporunun hemen ardından geldi.

Bitcoin bu yıl “her şeyin rallisi” olarak tanımlanabilecek bir yükselişte. Kripto para birimi yalnızca yeni zirvelere yükselmekle kalmadı, aynı zamanda Wall Street’in teknoloji ağırlıklı endeksi, Nasdaq, daha geniş anlamda S&P 500 ve altın gibi geleneksel varlıklar da yükseldi. Kripto para biriminin rallisi , büyük stabilcoin arzındaki sürekli genişlemeyle desteklendi .

Teknik analizde yatırımcılar ve analistler, varlığın gelecekteki eğilimlerini tahmin etmek için fiyat modellerini incelerler. Genellikle bobin olarak adlandırılan simetrik üçgen, daralan bir fiyat aralığında konsolidasyonu temsil eder. Piyasa tipik olarak konsolidasyon sırasında enerji üretir ve bu enerji sonunda aralığın çözümlendiği yöne doğru serbest bırakılır. Çoğu zaman simetrik üçgenler yükseliş eğilimi ile sona erer.

Uyarı: Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: coindesk

Yorum yapın