Bitcoin, Spot Piyasa Alımları ve Yaklaşan Kısa Tasfiyelerle 69 Bin Dolara Yükseldi

Bitcoin, Spot Piyasa Alımları ve Yaklaşan Kısa Tasfiyelerle 69 Bin Dolara Yükseldi

Bitcoin, Spot Piyasa Alımları ve Yaklaşan Kısa Tasfiyelerle 69 Bin Dolara Yükseldi

Bitcoin (BTC), trader’ların kısa vadeli tasfiyelerin yaklaşacağını öngörmesiyle 4 Nisan’da %6’lık bir kazanç elde ederek 65.000 $ seviyesinden 69.000 $’a kadar yükseldi. BTC 69.328 $ gibi yüksek bir seviyeye ulaştı ve bu durum, yükseliş eğilimi gösteren alıcıların son düşüş hareketinin ardından grafikteki “verimsizlik” sorununu ele aldığını gördü. Şu anda Bitcoin, son 24 saatte %3’lük bir artışla 67.600 dolara geriledi.

Yatırımcılar yükselişin türevlerden ziyade spot piyasa alımlarından kaynaklandığını belirtti. Spot piyasada güçlü teklif ve spot primler sergilendi, bu da talebin güçlü olduğunu gösteriyor. Tanınmış bir trader olan Skew, kalıcı bir değişim sağlamak için ivmenin birkaç saatten daha uzun süre devam etmesi gerektiğini vurguladı.

Fiyatlar yükseldikçe BTC’de açığa satış yapanlar potansiyel olarak zorluklarla karşılaşabilir. Coinglass verilerine göre BTC 68.620 dolar sınırını geçtiğinde 32,7 milyon dolarlık bir likidite duvarı yıkıldı. Yeniden dirilişine rağmen Bitcoin, 2021’in sonlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolar seviyesinde hala önemli bir dirençle karşılaştı.

Bitcoin fiyatlarındaki artış, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın faiz indirimlerinin 2024 sonundan önce gerçekleşeceğini söylemesiyle geldi. ABD’deki işsizlik başvuruları da beklenenden yüksek geldi ve bu da Fed’in faiz indirimine neden olabilir. Bu güvercin ton, Bitcoin ve kripto para birimleri gibi riskli varlıkları destekliyor.

Uyarı: Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: coinmarketcap

Yorum yapın