İçeriğe geç
Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Bitcoin, Spot ETF’nin Boğa Koşusunu Teşvik Etmesini Umarken 38.000 Dolarla Flört Ediyor

Bitcoin, Spot ETF’nin Boğa Koşusunu Teşvik Etmesini Umarken 38.000 Dolarla Flört Ediyor

Kripto Paranın Son Yükselişi

Bitcoin, Spot ETF’nin Boğa Koşusunu Teşvik Etmesini Umarken 38.000 Dolarla Flört Ediyor

Bitcoin, Spot ETF’nin Boğa Koşusunu Teşvik Etmesini Umarken 38.000 Dolarla Flört Ediyor

Bitcoin, borsada işlem gören fonlardan tokene yönelik yeni talep beklentilerinin teşvik ettiği devam eden yükselişin ortasında, en son Mayıs 2022’de görülen 38.000 $ seviyesini gördü.

En büyük dijital varlık, Perşembe günü New York sabahı 6:46 itibariyle çok az değişiklik göstererek yaklaşık 37.344 dolarda kaldı ve 2022’deki yenilgisinden yaklaşık %125 oranında toparlandı. Ether, BlackRock‘un ikinci en büyük kripto para birimini elinde bulunduran borsada işlem gören bir fonu listelemek için SEC‘e başvurmasının ardından %2’ye kadar yükseldi.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Çarşamba günü doğrudan Bitcoin’e yatırım yapan ilk ABD ETF’sinin onaylanıp onaylanmayacağına ilişkin kararını bir kez daha ertelerken, Bloomberg Intelligence bu tür fonların bir kısmı için Ocak ayının ortasına kadar yeşil ışık yakılmasını bekliyor. ETF’ler kurumların ve ana yatırımcıların tokena maruz kalmasını kolaylaştıracak.

Federal Rezerv’in faiz artırımlarıyla işinin bittiği yönündeki bahisler, finansal piyasalardaki likidite seviyesindeki dalgalanmalara karşı hassas olabilecek kripto fiyatlarını da artırdı.

Kripto fon sağlayıcısı Grayscale Investments LLC’nin araştırma genel müdürü Zach Pandl bir notta, “Reel faiz oranları zirveye ulaşırsa kripto değerlemelerindeki toparlanma devam edebilir ve ABD pazarında spot ETF onaylarına doğru ilerleme görmeye devam ederiz” dedi.

Yatırımcılar için bir bilmece, bu yıl Bitcoin’deki yükselişin spot ETF’lerin olası etkisini halihazırda azaltıp azaltmadığıdır.

Dijital varlık endeks sağlayıcısı CF Benchmarks’ın CEO’su Sui Chung, Bloomberg Television’a yaptığı açıklamada, onayın “fiyata dahil edilebileceğini” ancak asıl sorunun ETF’lere ne kadar giriş çekeceği olduğunu söyledi.

Çeşitlendirmenin faydaları, tokenin hisse senedi gibi varlıklarla uzun vadede korelasyonunun olmaması göz önüne alındığında, Bitcoin yatırımı konusundaki tartışmayı yönlendirdiğini söyledi.

DeFi kurumsal varlık yöneticisi Hashnote’un kurucusu ve CEO’su Leo Mizuhara, “İnsanlar ETF’nin ortaya çıkmasından vazgeçmiş değil” dedi.

Kaynak: bloomberg

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir