Anasayfa » Ekonomi ve Para » Bitcoin Dalgalı Haftada 30.000 Doların Üzerinde İki Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Bitcoin Dalgalı Haftada 30.000 Doların Üzerinde İki Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Bitcoin Artışı 2017

Bitcoin Dalgalı Haftada 30.000 Doların Üzerinde İki Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Bitcoin Dalgalı Haftada 30.000 Doların Üzerinde İki Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Bitcoin, kripto para birimleri arasındaki dalgalı ticaret ortamında, Temmuz ayından bu yana ilk kez Cuma günü 30.000 doların üzerine çıktı ve hafta boyunca %10‘un üzerinde kazanç elde etti.

Dolaşım açısından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, 23 Temmuz’dan bu yana en yüksek seviyesi olan 30.022 dolara kadar tırmandı. En son gün içinde %4 artış yaşadı.

Londra kripto şirketi Enigma Securities’in araştırma başkanı Joseph Edwards, Bitcoin’deki hareket için doğrudan bir haber katalizörü olmadığını söyledi. Bitcoin, oynaklığı ve piyasalarının opaklığıyla bilinir.

Son zamanlarda finansal piyasalardaki genel hava da gergin. Orta Doğu’daki savaş, ABD 10 yıllık gösterge faizlerinin yüzde 5’e doğru yükselişi ve faiz oranlarının çok daha uzun süre çok yüksek kalması ihtimaline ilişkin endişeler yatırımcı duyarlılığını sarstı.

Yatırımcılar, BlackRock da dahil olmak üzere büyük finans firmalarının spot bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan başvuruların akıbetiyle ilgili haberleri beklerken, Bitcoin piyasaları bu hafta özellikle gergindi.

Kripto yatırımcıları bu tür başvuruların onaylanmasının varlık sınıfına yeni bir sermaye dalgası getirebileceğini söyledi.

eToro stratejisti Ben Laidler, “Yatırımcılar, bir spot ETF’nin potansiyel SEC onayı gibi gelecek katalizörlere odaklandıkça, kripto varlıklar hisse senetleri ve tahvillerde görülen satışları giderek daha fazla artırıyor” dedi.

Varlık yöneticisi BlackRock’un yüksek profilli ETF başvurusunun onaylandığı yönündeki kripto medya raporunu reddetmesinin ardından Bitcoin, Pazartesi günü neredeyse tüm kazanımlarından vazgeçmeden önce aniden yükseldi.

Kaynak: reuters

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir