Sağlık, Şifalı Bitkiler, Yaşam

Vücut Tipleri Nelerdir? Vücut Tipine Göre Öneriler

Vücut Tipleri Nelerdir? Vücut Tipine Göre Öneriler yazımızda insanların vücut tiplerinin nelere benzediğini ve vücut tiplerine göre küçük önerileri yazdık.

Vücut Tipleri

Elma, armut, kum saati ve kalem şeklinde vücut tipleri bulunmaktadır.

elmalar

Elma Tipi Vücut

Elma şeklinde vücudu olanların göbek ve bel çevresi geniştir. En sağlıksız vücut tipidir. İç organlar yağlanır, metabolik sendromlar artar, diyabet, yüksek tansiyon, karaciğer yağlanması, kalp hastalıkları oluşma riskleri yüksektir. Elma tipi vücudu olanlar bol bol yeşil çay içmelidir. Karın yağlarının yakılmasını arttırmaktadır. Tiroid problemi, yüksek tansiyon ve çarpıntı problemi olmayanlar günde 4-5 fincan içebilir. Yeşil çayın içine limon, tarçın, karanfil ve ayva dilimi koyabilirsiniz. Bunlar yeşil çayın tatlanmasını sağlayacaktır.

armutcom-ekibi

Armut Tipi Vücut

Armut şeklinde vücudu olanların üst tarafları normal kalça bölgesi daha kalındır. Elma tipi vücuda göre daha sağlıklıdır. Armut tipi vücudu olanların bol bol yürüyüş yapmaları kalçalarının küçülmesini sağlayacaktır. Yanlış yapılan diyetler ise yüzünüzün çökmesine neden olur ve kalça aynı yerinde kalır.

Vücut Tipleri Nelerdir?
Kum Saati Tipi

Kum Saati Tipi Vücut

Kıyafet giyme ve sağlık açısından en az risk taşıyan gruptur. Belleri diğer bölgelere göre daha incedir. İdeal vücut tipidir. Yalnız kum saati bölgelerinin büyümemesi gerekir. İdeal egzersiz ve beslenme yeterli olacaktır. Kalça ve göğüs bölgesinin büyümemesi gerekir. Aksi halde duruş bozuklukları, bel ve sırt ağrıları oluşacaktır.

Kalem tipi vücut

Kalem Tipi Vücut

Kalem tipi vücutlarda kıvrımlar yoktur ve vücut baştan aşağıya dümdüz inmektedir. Omuzların genişlemesi için bolca yüzmek önerilmektedir. Belin incelmesi içinde egzersiz yapmak önerilir.

Vücut Tipleri Nelerdir? Vücut Tipine Göre Öneriler-Beslenme ve Diyet Uzmanı Dilara Koçak’ın videosundan yardım alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir