Ekonomi ve Para

Tahvil Yatırımcıları, Fed Confab Öncesi Tedarik Navlun Trenine Hazırlanıyor!

Tahvil Yatırımcıları, Fed Confab Öncesi Tedarik Navlun Trenine Hazırlanıyor!

Tahvil Yatırımcıları, Fed Confab Öncesi Tedarik Navlun Trenine Hazırlanıyor!

Yatırımcılar, Federal Rezerv’in Jackson Hole’da oyunun kurallarını değiştirme potansiyeline sahip yıllık toplantısından hemen önce iki riskli müzayede için tekliflerini verirken, yılların en yüksek uzun vadeli Hazine tahvil getirileri önümüzdeki hafta büyük bir duruşmaya gidiyor.

Bu ayki amansız Hazine piyasası satışları, bir noktada %4’ü aşan yılbaşından bugüne kadarki kazançlardan geriye kalanları sildi. Gelecek hafta, ABD Hazinesi, talebinin kötü bir şekilde öngörülemez olduğu 20 yıllık tahvilleri ve 30 yıllık enflasyon korumalı tahvilleri satacak. Yatırımcılar çekinirse, onları geri çekmek için daha da yüksek getirilere ihtiyaç duyulacaktır.

Geçtiğimiz iki yılın büyük bir bölümünde, Hazine getirileri, toplamda beş puandan fazla olan Fed faiz oranı artışları beklentisiyle kısa vadeli vadeler tarafından yükseldi. Bununla birlikte, geçtiğimiz ay boyunca, odak noktası işgücü piyasasının gevşemeyi reddetmesine, hala yüksek olan enflasyon oranına ve büyüyen federal bütçe açığını kapatmak için satılan yeni Hazine tahvillerinin genişleyen arzına kaydıkça, sopayı uzun vadeli getiriler aldı.

DWS Americas sabit gelir başkanı George Catrambone, “Hiç kimse, özellikle şu anda uzun uçta, ihraç edilen yük treninin önüne geçmek istemiyor” dedi. “Şahin bir Fed’i, ek arzı ve çok dayanıklı ABD ekonomik veri baskılarını öne çıkarmak için büyük nedenler yok.”

Ağrı, tahvil sahipleri için şiddetli bir şekilde kaydediliyor, 10 yılda vadesi dolan ve Eylül’den bu yana en kötü ayını yaşamak üzere olan Ağustos’ta şimdiye kadar %5,7 daha fazla düşen Hazine tahvillerinden oluşan bir Bloomberg endeksi belirtiyor.

Önümüzdeki haftanın müzayedeleri özellikle endişe verici

Çünkü 20 yıllık tahviller ve 30 yıllık TIPS diğer Hazine ürünlerine göre daha küçük yatırımcı tabanına sahip.

Elbette, kısmen uzun süredir en yüksek getirili Hazine ölçütü olarak göze çarptığı ve hem 10 hem de 30 yıllık tahvillerin üzerinde işlem gördüğü için, bazı insanlar 20 yıl için yumuşak bir noktaya sahipler.

30 yıllık TIPS satışıyla ilgili önemli bir husus, emeklilik fonlarının ve sigorta şirketlerinin 2011’den beri görülmeyen %2 artı getiriyi ısırıp ısırmadığıdır. Wall Street’teki bazıları, bu müzayedelerde uzun süredir bulunmayan bu yatırımcı grubunun geri dönmeye başlayabileceğine inanıyor.

Borç satışlarının tozu yatıştıktan sonra, Ağustos ayının son tam haftası – birkaç önemli ekonomik verinin sunulduğu popüler bir tatil haftası olmasının yanı sıra – aynı zamanda Fed’in Jackson Hole’da zaman zaman piyasa beklentilerini yeniden şekillendirmek için kullanılan yıllık konfabını da içeriyor. para politikası.

Cuma günü Başkan Jerome Powell’dan gelen şahin bir ton, muhtemelen gelecek yıl gelecek faiz indirimlerine olan inancını koruyan bir tahvil piyasasını test edecek

Konumlandırma anketlerine göre, birçok fon yöneticisinin neden piyasanın beş ila 10 yıllık alanına sahip olmayı tercih ettiğini açıklayan bir inanç.

Ancak uzun vadede, enflasyonun etkilerinden izole edilmiş sözde gerçek getirilerdeki artışın, yatırımcıların talep ettiği risksiz getiri oranını temsil ettiği bir çekişme yaşanıyor.

Yatırımcılar, bu yıl içinde başka bir Fed faiz artırımına yol açabilecek ve politikayı 2024’te %5’in oldukça üzerinde tutabilecek verilere ilişkin belirsizlikler arasında uzun vadeli borçlara sahip olmak için daha yüksek bir prim istiyor. Fed bilançosunu küçültmek için piyasadan çekiliyor.

Deutsche Bank’ın ABD oran stratejisi başkanı Matthew Raskin bir e-postada, “Vade priminin ne kadar fiyatlandırılması gerektiği sorusu en önemli sorudur” diye yazdı. “Fed personelinin kullandığı bazı terim yapısı modelleri, tarihsel olarak düşük uzun vadeli vade primlerine sahip, ki bu … yanlış görünüyor.”

Bank of America’da ABD oran stratejisi direktörü Meghan Swiber için odak noktası, dayanıklı bir ekonominin Fed’in mevcut %2,5’lik uzun vadeli politika faizi tahmininin daha yüksek ayarlanması gerektiği anlamına gelip gelmediği.

“Jackson Hole’da gerçekten iki odak noktası olacak,” dedi. Birincisi, “Fed fon oranını daha yüksek ayarlamaları gerekiyorsa ne kadar” ve ikincisi, “eğrinin arka ucunun gerçekten mücadele ettiği bu daha uzun vadeli oranların nihayetinde nerede olması gerektiğini düşünüyorlar?”

Tahvil Yatırımcıları, Fed Confab Öncesi Tedarik Navlun Trenine Hazırlanıyor!-Kaynak: bloomberg

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir