İçeriğe geç
Anasayfa » Haber » Nokia 3310 Efsanesinin Geri Dönüşü

Nokia 3310 Efsanesinin Geri Dönüşü

Nokia 3310 Efsanesi

Nokia 3310 Efsanesinin Geri Dönüşü yazımızda 17 yıl sonra tekrar üretilen nokia 3310 modelinin tasarımını, özelliklerini ve fiyatını yazdık.

Nokia 3310

Nokia, Barselona’daki Dünya Telefon Kongresinde 3310 modelini tanıttı. Hemen hemen eski zamanlarda herkesin eline geçmiş olan ve bir zamanlar telefonların kralı olan nokia’nın 3310 modeli tekrardan hayatımıza giriyor. Bu seferki modeli akıllı telefonlara göre daha ucuz satılacaktır. Normal seviyede özellikler ile piyasaya sunulan 3310 herkese farklı duygular yaşattı. Şimdiden çok fazla satış rakamına ulaşacağı tahmin edilen telefon, tuş takımlarının olması ile de eski günleri çağrıştırmaktadır. Yeni nokia 3310 eski tasarımına benzer bir şekilde geliyor fakat ekranı renkli olacaktır. İnternet hızı ise 3g hızından yavaştır. Sınırlı hızda internet hizmeti vermektedir. Eski modeli tam 126 milyon adet satış rakamına ulaşmıştı.

Nokia 3310 Akıllı Telefon
Nokia 3310

Yeni Nokia 3310’un Teknik Özellikleri

En popüler oyunu olan yılan oyunu da beraberinde gelmektedir. 22 saat konuşma süresini kullanıcılarına sunmaktadır. Tasarımı eski modeline benzemekle birlikte 84 x 84’lük tek renkli bir ekrana sahiptir. İnternet hızı 2,5G olduğundan 3G kullansanız bile internet hızınız yavaş olacaktır. 2 megapiksel çözünürlüğe sahip tek bir kamerayla kullanıcıya fotoğraf çekimi için fazla bir yetkinlik vermemiştir. Telefonu Finish company HMD Global tarafından satılacaktır. Modern hayatla uyum içerisinde kullanmak için tasarlanmıştır. Yeteri kadar ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Veya ikinci bir telefon olarak kullanabilirsiniz. Telefon farklı desenlerde kasalara sahiptir. Siyah, sarı, turuncu v.b bir çok renge sahiptir. Pil ömrünün ise 1 ay kadar olması bekleniyor yane bir kere şarj ettiniz mi her gün şarj etme derdinden kurtulacaksınız.

Nokia’nın Satılması ve Farklı Yönde İlerleyişi

Eskiden mobil pazarın tartışmasız kralı olan Nokia, yalnızca Windows mobil işletim sistemini destekleme kararı almasından sonra batma seviyesine gelmişti. Android ve ios işletim sistemini kullanan telefonlara karşı hüsran yaşamıştı. Bu nedenle de 2014 yılında Microsoft’a satıldı. Microsoft, Nokia’nın mobil ağ cihazlarına odaklanmasına izin verdi ve telefon üretiminden ayağını çekmiş oldu. Şimdi ise nokia 3310’un satışını üstenen HMD şirketi, yeni nokia 3310’un insanlara ulaşmasını umuyor. Maliyeti 49 avro (191 TL) gibi bir ücrettir. Satışı en son bilgilere göre 400 tl olacak gibi gözüküyor.

Web site: www.nokia.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir