Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Jack Dorsey’in Şirketi Block’un Bitcoin Geliri Yaklaşık Yüzde 40 Artarken, Bitcoin Varlıklarının Değeri Arttı

Jack Dorsey’in Şirketi Block’un Bitcoin Geliri Yaklaşık Yüzde 40 Artarken, Bitcoin Varlıklarının Değeri Arttı

Elon Musk'ın Twitter'ı Devralması Üzerine Jack Dorsey

Jack Dorsey’in Şirketi Block’un Bitcoin Geliri Yaklaşık Yüzde 40 Artarken, Bitcoin Varlıklarının Değeri Arttı

Jack Dorsey’in Şirketi Block’un Bitcoin Geliri Yaklaşık Yüzde 40 Artarken, Bitcoin Varlıklarının Değeri Arttı

Jack Dorsey ve Jim McKelvey tarafından kurulan Block‘un hisse fiyatı, ödeme şirketinin Bitcoin gelirinde çift haneli bir artış haberi de dahil olmak üzere üçüncü çeyrek kazançlarına ilişkin analistlerin beklentilerini aşmasının ardından mesai sonrası işlemlerde yükseldi.

Şirketin Bitcoin geliri geçen yılın aynı dönemindeki 1,76 milyar dolardan %37,5 artarak 2,42 milyar dolara yükseldi. Şirketin Bitcoin’den elde ettiği brüt kar, geçen yılki 36 milyon dolardan 44 milyon dolara yükseldi.

Block ayrıca kurumsal hazinesindeki piyasa fiyatlarına göre 216 milyon dolar tutarındaki Bitcoin varlıklarının değerini de duyurdu. Varlıklarının piyasa fiyatlarına göre değeri, defterlerindeki değerden 114 milyon dolar daha yüksekti.

Defter değeri ile piyasa değeri arasındaki tutarsızlık, firmaların Bitcoin fiyatındaki herhangi bir düşüşü değer düşüklüğü ücreti olarak kaydetmelerini gerektiren, ancak Bitcoin varlıklarının değerindeki artışları fark etmelerini engelleyen muhasebe kurallarındaki ( değiştirilecek şekilde ayarlanmış ) bir tuhaflıktan kaynaklanmaktadır. Varlıklar satılana kadar. 2023’ün üçüncü çeyreğinde şirket, Bitcoin’de değer düşüklüğü kaybı fark etmedi.

Toplamda Block’un net geliri, bir önceki yıla göre %24 artışla 4,52 milyar dolardan 5,62 milyar dolara yükseldi. Bitcoin geliri toplam gelirin yaklaşık %43’ünü oluşturdu. Kripto para biriminden elde edilen gelirdeki artış, şirketin CashApp ürününün güçlü performansından kaynaklandı.

Cash App geliri, bir önceki yılki 2,68 milyar dolardan %34 artarak 3,58 milyar dolara yükseldi.

Blok hisseleri Perşembe günkü piyasa kapanışının ardından %15 artışla yaklaşık 50 dolardan işlem görüyordu.

Kaynak: fortune

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir