Bilim ve TeknolojiEkonomi ve ParaGirişimciler

Getir Uygulaması

Getir Uygulaması yazımızda Getir akıllı telefon uygulamasının ne olduğunu, nerelerde hizmet ettiğini, işleyişini ve müşterilerinin memnuniyeti için neler yaptıklarını yazdık.

Getir Mobil Uygulaması

Getir uygulamasının kurucusu Nazım Salur‘dur. Getir, İstanbul içinde yaklaşık olarak 1000 tane ürünü size hızlıca götürüyor. Belirli merkezlerde servis araçları ile sipariş verilen yere en yakın olan araç ile ürünler teslim edilmektedir. İstanbul’un kalabalık ve trafiğinin çok yoğun olması vermiş olduğunuz siparişlerin size gelme zamanı çok yüksek. Getir ise bu zamanı 10 dakikaya indiriyor Merkezlerde yaşayan insanların 1000 tane üründen herhangi birini sipariş verdikten sonra eline ulaşma hızı çok yüksek. Kendisinin markete gidip almasından daha iyidir. Şuanda ortalama teslim hızı 9.6 saniyedir. Bu hız İstanbul gibi bir şehirde inanılmaz rakam.

Getir araçlarını sizlerde yollarda görmektesinizdir. Üzerlerinde kendi reklamları vardır ve siparişleri getirmek için hep hareket halindedirler. Akıllı telefon uygulaması olduğu için sizin belirli bir yerde olmanıza ve sabit kalmanıza gerek yok. Nerede ihtiyacınız var ise Getir çalışanları oraya siparişlerinizi getiriyorlar.

Getir Uygulaması Kurucusu Nazım Salur
Nazım Salur

Getir Uygulaması İşleyişi

Google Play Store’da 1 milyon indirme rakamına ulaştı. En son kullanıcı yorumlarına göre 4,7 puan aldı. 42.337 kişinin vermiş olduğu puanlar ile kaliteli bir uygulama olduğunu kanıtlamıştır. Ödeme imkanları da kredi kartı ve banka kartıyla yapılmaktadır. Bir kez tanımlanan kart ile istediğiniz kadar alışverişi hızlıca yapabilirsiniz. İlk kez üye olanlara 20 TL hediye etmektedir.

En önemli avantajı hızıdır. Poşetleri taşımaktan sizi kurtarmaktadır. Market ürünlerinin yanında teknolojik ürünlerde Getir’de bulunmaktadır. Marketlerde bulamayacağınız özel ürünlerde sipariş verebilirsiniz. Kişilerin aramış olduğu ürünler stoklarında yoksa ekleme yapmaktadırlar. Kişilerin ihtiyacını karşılamada yeni ürünler eklemektedirler. Çok satılan ürünlerde kampanyalar yapılırken, az satılan ürünler listelerden kaldırılmaktadır.

Mobil telefonların herkes de oluşu ve lokasyonların artık rahatlıkla öğrenilmesi Getir uygulamasını popüler hale getirmiştir. Telefonu açtığınızda ve GPS izin verdiğinizde uygulama yerinizi öğreniyor ve ona göre Getir çalışanları siparişinizi size teslim ediyor. İki kişinin canlı bir şekilde buluşması kolaylaştı.

Getir Uygulaması Müşteri Memnuniyeti

Getir Müşteri Memnuniyeti

Hedef olarak müşterilere en hızlı servisi yapmayı belirlemişler. Hızlı götürülebilecek ürünleri listelerinde bulundurmaktadırlar. 10 dakika da teslim etmeye odaklanmış durumdalar. Hızlı ve istenilen ürünü doğru ulaştırmak asıl amaçlarıdır. Zamanı doğru kullanarak kişileri memnun etmeyi amaçlamışlardır. Müşteri memnuniyetini sürekli olarak değerlendirme altına almışlardır. Her sipariş sonu uygulamaya müşteriler yorum ve puan bırakmaktadır. Müşterilerin eleştirilerini dikkate alarak gerekli önlemleri yapıyorlar. Getir ürünleri normalden biraz daha pahalı, bununda maliyetleri karşılamak için yapıldığı bilinmektedir.

Getir Uygulaması Kullanımı
Getir Mobil Uygulama

Getir Girişiminin Büyümesi

Başlarda Getir’in tanıtımı için çok fazla yatırım yapıldı. Birçok üründe hediyeler verildi. Getir uygulaması 1 yılın sonunda tanınmış hale gelince normal satış düzenine dönüldü. 300-400 kişi çalışır hale gelmiştir. Daha sonra çalışanlara bayilik teklifi yapılmıştır. Kabul edenler Getir’in bayisi olmuştur ve daha fazla yere ulaşmayı başarmışlardır. Çalışan sayısını 2-3 katına çıkararak mobil uygulamadan sipariş etme alanında lider olmuşlardır.

Şuanda da Getir Franchising, bayilik alanında büyümeye devam etmektedir. Mobil teknoloji ile sizi yapmak istemediğiniz işleri başkaları sizin adınıza yapmaktadır. Gelişen teknoloji ile bu sıkıntılı işlerden sizi kurtaracaklardır. İnternet’ten alış veriş de daha çok iş vardır. Girişimcilik yapacak kişiler mobil teknolojiyi kullanarak yapması ona çok büyük getiri sağlayacaktır.

Getir: getir.com

Franchising: basvuru.getir.com/bayi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir