İçeriğe geç
Anasayfa » Haber » Buzdolabınızda Neler Olduğunu Görebildiğiniz Akıllı Uygulama

Buzdolabınızda Neler Olduğunu Görebildiğiniz Akıllı Uygulama

Buzdolabınızda Neler Olduğunu Görebildiğiniz Uygulama

Buzdolabınızda Neler Olduğunu Görebildiğiniz Akıllı Uygulama yazımızda Bosch tarafından geliştirilen akıllı ev cihazları kapsamında, buzdolabınızı uzaktan inceleyebileceğiniz uygulamayı yazdık.

Buzdolabınızda Neler Olduğunu Görebildiğiniz Uygulama

Bosch beyaz eşya firması, kişilerin ev ihtiyaçları için markete gittiğinde buzdolabındaki her şeyi görebilmesi için akıllı telefonuna bağlanabilen kamera bağlantısı oluşturdu. Bu kamera buzdolabının içinde ve kişi istediği zaman akıllı telefonunda bulunan uygulama ile buzdolabını izleyebilecek. Kişi artık evde neyin eksik olduğunu düşünüp durmayacak. Bu gelişme ile evdeki buzdolabında ne olduğunu unuttuğunuz için dertlenmenize gerek kalmayacak. Bosch teknoloji firmasının icadı ile, alışveriş yapan kişilere cep telefonlarından stoklarındaki tüm malzemeler görünebilecek. Firma bugünlerde buzdolabına kurulabilen mini kameraların satışına başlayacak ve telefona kurulacak uygulama ile her an evin stoğunu takip edebilecek.

Buzdolabınızda Neler Olduğunu Görebildiğiniz
Akıllı telefon uygulaması

Yakınlaştırma İle Ayrıntılı Bir Şekilde Eksik Malzemeleri Görüntüleyin

Bu teknoloji ile kişi iştede olsa markette alışveriş yaparken de evdeki buzdolabına bakarak içindeki her şeyi görebilecek. Alışverişini yapan kişi, örneğin kaç adet yumurtası bulunduğunu veya dolabının çekmecesinde yeterli sebze olup olmadığını tam olarak kontrol edebilmek için kamerayı zoom yaparak ayrıntılı bir şekilde görebilecek. Akıllı ev projesi kapsamında Bosch tarafından tanıtılan bu yeniliğin devamının gelmesi bekleniyor. Akıllı ev eşyaları cihazlarının devamının en yakın zamanda gelmesi bekleniyor. Tüm bu cihazlar akıllı telefon uygulamalarıyla yönetilebilecek hale gelecektir.

Buzdolabınızda Neler Olduğunu Görebildiğiniz Uygulama
Kamera ile Dolabın İçi İzlenebilecek

Evde Olmasanız Bile Kapınıza Gelen Kişiyle Konuşabileceksiniz

Kişiler artık yeni teknoloji ile evlerinde olmasalar bile kapıyı çalan kişi ile kamera ve hoparlör sayesinde uzaktan konuşabilecek. Birisi kapı zilini çaldığında, cep telefonunuzda bulunan uygulama harekete geçiyor ve sizi uyarıyor. Kapı zilinin olduğu kısımda kamera ve mikrofon olduğundan, sizin uzaktan görüşme imkanınız doğuyor. Uzaktan bağlantı ile kapınıza gelen kişinin sizden ne istediğini uygulama sayesinde anlıyorsunuz. Paket veya kargo geldiyse komşunuza bırakmasını isteyebilirsiniz.

Bosch UK Başkanı Steffen Hoffman

Kontrol Her Yerde

Bosch UK Başkanı Steffen Hoffman, yapılan teknolojilerin hepsinin evdeki güvenliğin artırılmasına ve kolaylık sağlamasına katkısı olduğunu söylüyor. Markette iseniz buzdolabını kontrol edebilirsiniz veya cüzdanınızı kaybettiyseniz, masaya bırakıp bırakmadığınızı kontrol edebilirsiniz. Nerede olursanız olun, kapıda birisiyle konuşabileceğiniz kamera sistemiyle eksiklik çekmeyeceksiniz. Kontroller sizde olunca daha rahat bir yaşam geçireceksiniz. Yeni teknoloji ile beyaz eşya satışlarında da artışların olacağını belirtiyor.

Buzdolabınızda Neler Olduğunu Görebildiğiniz Akıllı Uygulama.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir