You are currently viewing ChatGPT’de 5 Yükseltme Yapıldı, Biri Endişelendiriyor!
ChatGPT

ChatGPT’de 5 Yükseltme Yapıldı, Biri Endişelendiriyor!

 • Post author:
 • Post category:Bilim ve Teknoloji
 • Reading time:5 mins read
 • Post comments:0 Yorum
 • Post last modified:8 Ağustos 2023

ChatGPT‘de 5 Yükseltme Yapıldı, Biri Endişelendiriyor!

ChatGPT’de 5 Yükseltme Yapıldı, Biri Endişelendiriyor!

OpenAI, ChatGPT chatbot’unun önümüzdeki günlerde 5 önemli yükseltme alacağını duyurdu. Bunlardan bazıları premium ChatGPT Plus (20 $/ay) abonelik planı için olacak, ancak diğerleri platformun ücretsiz sürümünde mevcut olacak.

3 Ağustos Perşembe günü bir tweet’te OpenAI, genel deneyimi iyileştirmek için bir dizi güncelleme yaptığını söyledi. Güncellemeler, bu haftadan (7 Ağustos) itibaren kullanıcılar tarafından görülebilecek.

İşte Gelecek Olanlar:

 • Hızlı örnekler: OpenAI, boş bir sayfaya bakmanın korkutucu olabileceğini söylüyor. Ve kabul ediyoruz! Bu güncellemelerin ilki, kullanıcıların yeni sohbetlerini başlatmalarına yardımcı olacak faydalı örneklerle karşılandığını görecek.
 • Önerilen yanıtlar: Konuşma akmaya başladıktan sonra, OpenAI işlerin devam etmesini ister. ChatGPT şimdi sohbet robotuyla görüşmeye devam etmek için ilgili yollar önerecek. Bu güncelleme ilkini temel alıyor, ancak umarız daha dinamik olacak ve konusu ve üslubu da dahil olmak üzere eldeki sohbete göre uyarlanmış olacak.
 • Varsayılan GPT-4: Ayrıca, yeni sohbet başlatan kullanıcıların her seferinde yeni GPT-4 modelini seçmesi gerekmeyecek. Bunun yerine, chatbot önceden seçtiğiniz modeli hatırlayacaktır. Daha önce, her yeni sohbet GPT-3.5’e geri döndürülüyordu.
 • Birden fazla dosya yükleme: Artı kullanıcılar için bir tane daha. Artık ChatGPT’den birden çok dosyada verileri analiz etmesini ve içgörüler oluşturmasını isteyebilirsiniz. Bu, Code Interpreter beta ile kullanılabilir.
 • Oturumda kalın: OpenAI artık iki hafta sonra kullanıcıların oturumunu kapatmayacak. Bunun yerine şirket, chatbot’u tekrar ziyaret ettiğinizde “çok daha hoş bir sayfa” ile karşılanacağınızı söylüyor.
 • Klavye kısayolları: OpenAI ayrıca klavye kısayolları şeklinde altıncı bir güncelleme duyurdu. Sıradan kullanıcılar için bir deneyim yaratmazlar veya bozmazlar, ancak kodla çalışırken ⌘ (Ctrl) + Shift + tuşlarını kullanabilirsiniz; son kod bloğunu kopyalamak için. Tam listeyi görmek için ⌘ (Ctrl) + / deneyebilirsiniz.

Şirketin duyurusuna yanıt olarak atılan tweet’lere bakılırsa, bu güncellemeler OpenAI topluluğu tarafından büyük ölçüde memnuniyetle karşılanmış görünüyor. Bununla birlikte, kullanıcılardan yinelenen bir yanıt varsa, bu, web’de gezinme eklentisinin geri dönmesini diliyor.

Temmuz başında, OpenAI söz konusu ChatGPT’nin “Gözatma” beta sürümünün zaman zaman içeriği, belirli ödeme duvarlarını ve gizlilik ayarlarını atlamak gibi istemediği şekillerde gösterdiğini.

Bir Potansiyel Dezavantaj

Yükseltmelerin ChatGPT deneyimini iyileştireceği kesin olsa da, yeni eklemelerden biri hakkında emin değiliz. Platformda oturumunuzu açık tutma seçeneğinin olası bir dezavantajı olabilir. OpenAI, kullanıcılarının her 2 haftada bir otomatik olarak çıkış yapmak istemediklerini düşünüyor gibi görünüyor. Başlangıçta bu, basitçe tekrar oturum açmanız gerekeceği anlamına geliyordu. Parolanızı tarayıcınıza kaydettiyseniz, bu oldukça zahmetsiz bir işti.

Bazıları için sohbet robotu deneyimini daha hızlı hissettirebilse de, periyodik oturum kapatma özelliği, artık hurdaya çıkarılabilecek ek bir güvenlik katmanı anlamına geliyordu.

Alternatif olarak, güncelleme, açılış sayfasını siteye ilk kez erişiyormuşsunuz gibi hissettirmek için arayüzün yalnızca bir ince ayarı olduğu anlamına gelebilir.

Her iki durumda da, bunlardan birini yüklediğinizden emin olmanız ihtiyatlı bir davranıştır. En iyi antivirüs yazılımı PC’nizdeki çözümler veya en iyi Mac antivirüs yazılımı cihazınızı her zaman korumak için Mac’inizde bulundurun.

ChatGPT’de 5 Yükseltme Yapıldı, Biri Endişelendiriyor!-Kaynak: tomsguide

Bir yanıt yazın