İçeriğe geç
Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » BlackRock, Spot Bitcoin ETF’yi Tartışmak İçin SEC Yetkilileriyle Buluştu

BlackRock, Spot Bitcoin ETF’yi Tartışmak İçin SEC Yetkilileriyle Buluştu

Bitcoin Para Birimi

BlackRock, Spot Bitcoin ETF’yi Tartışmak İçin SEC Yetkilileriyle Buluştu

BlackRock ve Nasdaq temsilcileri yakın zamanda Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile spot bir Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) listelenmesi olasılığı konusunda görüşmelerde bulundu. SEC tarafından 20 Kasım’da yayınlanan bir notta, BlackRock’un iShares Bitcoin Trust için iki potansiyel geri ödeme modeli sunduğu ortaya çıktı: biri ayni işlemleri içeren, diğeri ise nakit kullanan.

SEC’in ABD pazarları için spot Bitcoin ETF’sini onaylama kararına yaklaştığına dair artan spekülasyonlar var. Ancak bu alandaki gecikmeler ve retlerin geçmişi göz önüne alındığında, SEC yetkililerinin tepkisi ve onay olasılığı konusunda belirsizlik var. Aynı dönemde Grayscale temsilcileri de SEC yetkilileriyle görüştü ve onlar da kendi Bitcoin ETF’lerini listelemeye çalıştı.

BlackRock, spot kripto ETF’leri için başvuruda bulunan ve SEC’den yanıt bekleyen birkaç firma arasında yer alıyor. Önemli başvuru sahipleri arasında Fidelity, WisdomTree, Invesco Galaxy, Valkyrie, VanEck ve Bitwise yer alıyor. BlackRock ilk olarak Haziran ayında Nasdaq borsasında Bitcoin ETF listelenmesi için başvuruda bulunmuştu.

Bu toplantıların sonucu ve SEC’in Bitcoin ETF’sine ilişkin olası kararı, kripto para endüstrisi ve yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor.

Kaynak: coinmarketcap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir