Ekonomi ve ParaHaber

Bank of America, Hisse Senetlerinin ‘Büyük Çöküşe’ Gittiğini Söyledi

Bank of America, Hisse Senetlerinin ‘Büyük Çöküşe’ Gittiğini Söyledi

ABD hisse senetleri, 8 Haziran 2023’te resmi olarak bir boğa piyasasına girdi ve hisse senetleri, 12 Ekim 2022’deki en son düşük seviyesinin %20 üzerinde arttı. En büyük 500 ABD şirketini izleyen hisse senedi endeksi S&P 500, 4.293’e yükseldi.

S&P 500 30 Haziran 2023’te 4.444 dolara ulaşarak yükselmeye devam ederken, uzmanlar boğa piyasasının uzun sürmeyebileceği konusunda uyarıyor.

Bank of America’nın baş yatırım stratejisti Michael Hartnett, bugün bir notta, sıçramanın uzun süreli bir boğa piyasası görmek yerine “büyük çöküşten önceki büyük bir ralliyi” temsil ettiğini söyledi.

2023’te şimdiye kadar piyasa, Hartnett gibi ayıların yanıldığını kanıtladı. Silicon Valley Bank’ın çöküşünün ardından ekonominin hem resesyondan hem de kredi sıkışıklığından kaçınma yeteneği, stokları yüksek tuttu, ancak Hartnett bunun uzun süre devam edeceğine inanmıyor.

Federal Rezerv faiz oranlarını %6’ya yükselttiğinde ve işsizlik %4’ün üzerine çıktığında – ki bu bir resesyona işaret eder – hisse senetleri düşecek. Hartnett, o zamana kadar, yatırımcıların “” ivmeden karşıt oyunlara, deflasyondan enflasyon varlıklarına, DM’den EM hisse senetlerine, iniş yapmama oyunlarından sert iniş oynamalarına kadar” piyasayı yükselişte tutacaklarını yazdı.

Bank of America, Hisse Senetlerinin ‘Büyük Çöküşe’ Gittiğini Söyledi-Kaynak: gobankingrates

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir