Yeni Neslin Telefon ve Hızlı Yaşama Sevgisi

Yeni Neslin Telefon ve Hızlı Yaşama Sevgisi yazımızda teknolojinin hızla ilerlemesi ve yeni nesillerin bu hıza ayak uydurmasıyla artan doyumsuzluk, ünlü olma hevesi ve sabırlı olmanın azalması ve yeni neslin teknoloji kullanımı ile imtihanını yazdık.

Yeni Neslin Telefon Sevgisi

Cep telefonlarının eskisi gibi ucuz modelleri yok artık. Bir Apple, Samsung ve LG‘nin son çıkarmış olduğu telefonlar 3.000 TL fiyat bandından başlıyor ve bunları almak isteyen birçok insan bulunmaktadır. Özellikle yeni nesil teknoloji ile çok ilgili olduğu için en son çıkan ne varsa mutlaka istemektedir. Önüne geçilemeyen bir doyumsuzluk hali ile tüketim aşkı devam etmektedir. Çocukların arkadaşlarından geri kalmama isteği ailelerini zor durumlarda bırakmaktadır. Türkiye’nin ortalama milli gelirini düşünürsek, ortalamanın üstü bir akıllı telefon alınması aileleri zorlayacaktır. Artık 1000 TL’nin altında akıllı telefon alma gibi bir lüksü insanların kalmamıştır. Telefon, hayata bağlanma aracı olarak görüldüğü için, kendimizi en iyisini alma zorunda hissediyoruz. Telefon insanın bir organı gibi olduğu için mutlaka en iyisini almak isteyecektir. Yeni nesil ünlü olma ve sosyal medya fenomeni olma gibi hedefleri de telefonlar sayesinde daha kolay bir duruma gelmiştir.

Akıllı Telefon Bağımlılığı ve Sosyal Medya

Yeni Neslin Hız Sevdası

Sabırlı olma ve kanaatkar olma gibi huyları çoğunda görülmemektedir. Ellerindeki telefonlar sayesinde tüm bilgi ve haber akışı bulunmakta ve bunlarla etrafları çevrilmiş durumdadır. Cep telefonu ile artık çocuklar istediklerini hızlı bir şekilde elde edebilmektedir. Bir derdi ve iletişim ihtiyacı olduğunda WhatsApp kullanarak hemen birçok kişiye erişebilmektedir. Aynı şekilde sosyal medya kullanarak hızlı bir şekilde binlerce kişiye hitap edebilmektedir. Yeni nesil para isteği zaman mobil veya internet bankacılığı ile hemen hesabına ailesi para gönderebilmektedir.

Yavaşlık onlar için tahammül edilemez bir durum olmaktadır. Yeni neslin elde ettiği hız, onların en büyük sorunu haline gelebilir. Teknolojinin kullanıldığı ve daha da ileri teknolojiler ile kullanılacağı hayatta yeni neslin adapte olması onları nasıl etkileyecek büyük merak konusudur. Yeni neslin daha iyi yetiştirilmesi günümüz insanlarının da en büyük görevi olacaktır. Çocukların büyütülmesi aileler için büyük bir sınav olacaktır. Yeni neslin kaliteli olması ülkenin gelecekteki dünya üzerindeki durumunu belirleyecektir.

Yeni Neslin Telefon ve Hızlı Yaşama Sevgisi.

Yorum yapın