HaberYaşam

Üniversiteye Başlayacaklara Tavsiyeler

Üniversiteye Başlayacaklara Tavsiyeler yazımızda üniversite yaşamında sizi daha çabuk çevreye ve arkadaşlara adapte edecek bilgileri yazdık. Bu bilgileri uyguladığınızda üniversite yaşamınız, beklentilerinizi karşılayacak ve güzel bir kampüs hayatınız olacaktır.

Üniversite Okumak Her Gencin Hayali

Üniversiteyi hakkıyla okuyan ve bitirene güzel bir deneyim ve anılar kazandırır. Daha güzel bir eğitim ve arkadaşlıklar için şu kurallara uymaya dikkat edin pişman olmazsınız.

Üniversiteye Başlayacaklara Tavsiyeler

Üniversiteye Başlayacaklara

Yanınızda her zaman başka bir arkadaşınıza verecek paranız olsun. Komşu komşunun külüne muhtaçtır misali bugün sen arkadaşının yardımına koşarsın, yarın başın sıkışınca arkadaşın senin imdadına yetişir. Böylece sıkıntıya düşmemiş olursun. Kendine güvenebileceğin arkadaşlar bul ve onlarla her şeyini paylaş. Paylaşırken mutluluğu yakalayacağına emin olabilirsin.

Üniversiteye Başlayacaklara

Sizden sınıfça üst de olan arkadaşlar edinin. Sizden önce okuduğunuz sınıfı bitirmiştir ve sizin yaşayacağınız tüm olayları yaşamıştır. Tecrübelerinden faydalanırsınız. Sınav soruları olsun, hocanın sınıftaki tutumunu bilmesi olsun size bir çok konuda yardımı olacaktır. Sizi okuyacağınız bölümüne hazırlar.

Üniversite içerisinde düzenlenen etkinliklere olabildiğince katılın. Çünkü o kadar çok etkinliği başka bir yerde zor bulursunuz. Yapılan indirimler kampanyalar öğrenciye özel imkanlar sunar. Devletin ve şirketlerin size özel yaptığı fırsatları kaçırmayın. Zaten onları takip edeceğinizi çok iyi biliyoruz. Haber portallarına üye olun, kulüplere üye olun. Sosyal ortamlardan eksik olmayın. Sonuçta hayatınızın küçük bir kısmında rahat bir nefes alabileceksiniz. Dersleri de çok boşlamayın sürekli okuyamazsınız.

Üniversiteye Başlayacaklara Tavsiyeler-Etkinlikler

Sınavlar

Sınavlara Çalışmak için not tutan arkadaşlar edinin. Eğer size ağır geliyorsa not tutmak dersi takip etmek, çalışkan arkadaşlarınız size seve seve tuttuğu notları verecektir. Parayla da bu notları alabilirsiniz. Yeter ki vize ve finalleri geçin kalma stresini en aza indirgeyin.

Not tutan arkadaş-Çalışkan

Sevgili durumlarında kendi bölümünüzden ve yaşıtlarınızdan seçmemeye dikkat edin. Farklı alanlardan seçin ki farklı tecrübeler kazanırsınız. Dikkatinizin tümünü aşk olaylarına vermeyin yoksa bir bakmışsınız notlarınız yerlerde geziniyor. Ama doğru kişiyi de aramayı unutmayın.

Üniversiteye Başlayacaklara Tavsiyeler-Gençler

Yemeklerinizi üniversite yemekhanesinden karşılayın. Yemek öğrencinin önceliklerinde olduğundan dışarıda her zaman yiyemezsiniz. Paranızın da bu dışarıdaki maliyeti yüksek yemeklere zamanla yetmeyeceği ve makarnaya talim edeceğinizi tahmin etmesi güç değil. Bu nedenle devlet de okuyorsanız, okulun yemeklerini sevin ve tüketin hiç bir şey kaybetmezsiniz.

Üniversite yemek

Üniversitenin size kazandırdığı en önemli özellik olan tasarruf etmeyi sürekli uygulayın. Hayatta da size önemli kazanımları olacaktır. Hiç bir şeyin aşırısına kaçmayın, fazlası hem size hem arkadaşlarınıza hemde ailenize parasal konudan yük oluşturur. Bu da zamanla keyfinizi kaçıracaktır.

Ekonomi-tasarruf-ogrenci-para

İndirimli biletinizi her zaman yanınızda bulundurun. Hele ki aktarma kullanımlarında size büyük bir parasal kar bırakacaktır. Otobüs vs. araçları sürekli kullanacağınız için bu değerli aracı gözünüz gibi koruyun.

İstanbul kart-Öğrenci kartı-Otobüs

Üniversitenin dilediğiniz gibi olması dileğiyle başarılar.

Üniversiteye Başlayacaklara Tavsiyeler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir