İçeriğe geç
Anasayfa » Haber » Ümraniye Alemdağ Caddesi Yayaların Oldu

Ümraniye Alemdağ Caddesi Yayaların Oldu

Ümraniye Alemdağ Caddesi

Ümraniye Alemdağ Caddesi Yayaların Oldu yazımızda İstanbul’un hızlı bir şekilde gelişen ve nüfusu sürekli olarak artan Ümraniye ilçesinin en kalabalık ve meşhur caddesi olan Alemdağ caddesinin araç trafiğine kapatılmasını, esnaf ve vatandaşın bu duruma karşı görüşlerini yazdık.

Ümraniye Alemdağ Caddesi Araç Trafiğine Kapatıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yayalaştırma kapsamında Ümraniye’nin en işlek caddesi olan Alemdağ Caddesi’ni araç trafiğine kapattı. Alemdağ Caddesi, metro çarşı ve metro Ümraniye durakları arasında trafiğe kapatıldı. Ümraniye’nin Alemdağ Caddesi yıllardır Üsküdar, Çekmeköy, Beykoz gibi yan ilçelerinde alışveriş merkezi olarak bilinmekteydi. Bu bölge trafiğe açık iken araçların çokluğu, oluşturdukları trafik, yayaların karşıdan karşıya geçmesinde yaşadığı zorluk üst seviyedeydi. Caddenin araç trafiğine kapatılmasıyla birlikte cadde, sessiz ve insanların rahatlıkla gezebileceği bir yer haline geldi.

Araçların bu caddeye gelememesi nedeniyle, araçlarıyla caddeye gelmeye çalışanlar araçlarını diğer sokaklara park etmek zorunda kalıyor. Caddede bulunan esnaf da aynı şekilde araçlarını park edecek yer bulmakta zorlanmaktadır. Şuanda en büyük sorun olarak insanların araçlarını nereye park edeceği konusu belirsizliğini korumaktadır. Bu sıkıntının dışında Alemdağ Caddesi’ni gezmek isteyenler için ve alışverişi rahat bir şekilde yapmak isteyenler için çok güzel bir hale getirilmiştir. Alemdağ Caddesi’nin Taksim İstiklal Caddesi’ne benzetilmesi amaçlanmaktadır.

Konut Fiyatlarındaki Artışlar Ümraniye

Esnaf ve Vatandaşın Görüşleri

Bölge esnafı ise zamanla her şeyin daha iyiye gideceğini ve insanların özellikle hafta sonları Alemdağ Caddesi’ne akın edeceğini tahmin ediyor. Cadde üzerinde daha fazla sosyal alanın yapılması insanların daha fazla ilgisini çekecektir. Vatandaşlar ise trafiğe kapatılan caddede tiyatro ve sinema gibi özel alanların yapılmasıyla daha çok ilginin olacağını belirtiyorlar. Anadolu yakasının İstiklal Caddesi’si olmasını bekliyorlar.

Genel olarak Ümraniye insanları caddenin araç trafiğine kapatılmasından memnun kalmıştır. Aileleriyle rahat bir şekilde yemek yiyebileceklerini ve alışverişlerini bir sıkıntı çekmeden yapabileceklerini belirtiyorlar. Alemdağ Caddesine banklar ve çiçekler koyularak süsleme çalışmaları yapılmaktadır. Ümraniye Alemdağ Caddesinden Üsküdar’a akan araç trafiği, Çavuşbaşı Caddesine yönlendirildi. Araçlar buradan Üsküdar’a gidebilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir