Uefa Ülke Sıralaması Ağustos 2021 Açıklandı

Uefa Ülke Sıralaması Ağustos 2021 Açıklandı yazımızda kassiesa.net verilerine göre, ülke takımlarının aldığı son 5 yıllık puanlarla oluşturulan Uefa ülke sıralamasını yazdık.

Uefa Ülke Sıralaması Ağustos 2021

#Ülke17/1818/1919/2020/2121/22PuanTakım
1England20.07122.64218.57124.3572.28587.9267/ 7
2Spain19.71419.57118.92819.5002.85780.5707/ 7
3Italy17.33312.64214.92816.2852.42863.6167/ 7
4Germany9.85715.21418.71415.2142.42861.4277/ 7
5France11.50010.58311.6667.9161.83343.4986/ 6
6Portugal9.66610.90010.3009.6003.00043.4666/ 6
7Netherlands2.9008.6009.4009.2002.90033.0005/ 5
8Scotland4.0006.7509.7508.5002.20031.2004/ 5
9Russia12.6007.5834.6664.3331.50030.6823/ 5
10Austria9.7506.2005.8006.7001.60030.0504/ 5
11Ukraine8.0005.6007.2006.8001.70029.3003/ 5
12Serbia6.3756.0006.0005.5002.50026.3752/ 4
13Belgium2.6007.8007.6006.0001.80025.8005/ 5
14Switzerland6.5003.9006.4005.1252.50024.4252/ 4
15Croatia5.1255.7504.3755.9003.12524.2752/ 4
16Cyprus7.0006.1255.1254.0001.62523.8752/ 4
17Czech Republic5.5006.5002.5006.6001.70022.8004/ 5
18Turkey6.8005.5005.0003.1002.30022.7005/ 5
19Norway4.0005.3753.7506.5002.62522.2502/ 4
20Greece5.1005.1004.9005.1001.87522.0752/ 4
21Sweden5.3754.1255.7502.5003.37521.1253/ 4
22Denmark5.2504.8755.1254.1251.40020.7754/ 5
23Israel5.6252.6252.3757.0003.00020.6253/ 4
24Bulgaria4.0004.0004.1254.0002.12518.2502/ 4
25Romania2.9002.3755.8753.7501.50016.4001/ 4
26Hungary1.6253.2504.5004.2502.25015.8751/ 4
27Kazakhstan4.2504.2503.3751.0002.12515.0002/ 4
28Poland2.8752.2502.1254.0003.37514.6252/ 4
29Slovenia4.6253.1252.0002.2502.50014.5001/ 4
30Azerbaijan4.3752.3753.3752.5001.87514.5002/ 4
31Slovakia1.8755.1253.0001.5002.50014.0002/ 4
32Belarus3.2505.0002.5001.5000.25012.5004
33Lithuania2.3752.6251.6251.6251.75010.0001/ 4
34Bosnia-Herzegovina1.3752.0001.5002.6251.6259.1254
35Luxembourg0.8752.6253.0001.0001.2508.7501/ 4
36Latvia0.7501.6252.2501.3752.6258.6251/ 4
37Moldova2.7501.1250.7501.3752.3758.3751/ 4
38Kosovo0.0002.5001.5001.8332.3338.1663
39Ireland1.1251.0001.2501.8752.8758.1251/ 4
40Northern Ireland0.7500.5002.3752.8331.6258.0834
41Albania2.6251.0000.7502.0001.6258.0004
42Finland1.2500.8751.6251.3752.6257.7502/ 4
43Armenia0.6251.5002.7501.3751.5007.7501/ 4
44Faroe Islands0.7501.1251.1252.7501.5007.2503
45Malta1.3751.5000.7501.5001.8757.0004
46Georgia0.1251.6252.2501.7501.2507.0004
47North Macedonia3.1251.0000.5001.7500.6257.0004
48Liechtenstein2.0001.5002.5000.5000.0006.5001
49Wales0.5001.0001.0001.5001.5005.5004
50Estonia0.6250.5000.8751.3752.0005.3751/ 3
51Iceland1.1251.5000.6250.6251.5005.3754
52Gibraltar0.5001.0001.0001.6661.0005.1661/ 4
53Montenegro1.1250.3751.0001.6250.7504.8754
54Andorra0.1660.8331.5000.6661.5004.6653
55San Marino0.1660.5000.0000.5000.1661.3323

Uefa Ülke Sıralaması Ağustos 2021 Açıklandı.

(Okunma: Toplam 42, Bugün 1)

Leave a Reply