Türkiye’nin En Kirli Şehirleri 2021 Sıralaması

Türkiye’nin En Kirli Şehirleri 2021 Sıralaması yazımızda iqair.com verilerine göre, Türkiye’nin en kirli şehirlerinin sıralamasını yazdık.

Not: 80.000’den fazla veri noktasından toplanan verilere göre sıralama yapılmıştır. PM2.5 Legend | Unit: µg/m³

Türkiye’nin En Kirli Şehirleri 2021 İlk 50

SıraŞehir2020 ortalamaOcakŞUBATMARTNisanMAYISHAZİRANTEMMUZAğustosEYLÜLEKİMKASIMAralık2019 ortalama2018 ortalama2017 ortalama
1Çorum, Türkiye3637.126.429.621.518.723.916.81724,834.468.6111.523.824,8
2Erzurum, Türkiye34.276.435.13417.8182519.214.826.535.544.661.9
3Düzce, Türkiye33.342.229.332.629.320.119.628.922.423.134.456.159.846
4Amasya, Türkiye31.75040.526.120.614.715.315.814.619.932.148.681.835.934
5Konya, Türkiye30.73731.128.120.919.619.819.919.825.131.449.665.333.2
6Kestel, Türkiye2835.9282726.625.32826.825.825.725.128.233.4
7Erzincan, Türkiye26,727.44422.615.114.616.11813.322.431.346.958,5
8Karabük, Türkiye263941.221.114.715.820.2149.918.624.431.957.522.8
9Çatalağzı, Türkiye2639.930.93229.417.513,513.212.714.921.638.243.229.1
10Isparta , Türkiye25.841.62922.819.416.415.416.317.11922.438.95228.9
11Burdur , Türkiye25.442.529.126.421.918.516.416.715.717.118.737.543.724,8
12Bursa Türkiye2538.229.330.322.517.718.514.814.919.127.630.136.426.328.4
13Bartın, Türkiye24,946.234.226.619.91514.31412.516.221.930.248.626.9
14Kayseri, Türkiye24.630.433.219.414.36.68.615.214.421.82740.762.329.8
15Sakarya, Türkiye24.432.125.525.222,214.513.215.713,516.530.641.841.923.5
16Tokat , Türkiye23.937.530.618.1779.41511.414.419.629.267.727.9
17Trabzon, Türkiye23.722.423.32724.6222419.316.621.92821.533.322.3
18Kütahya, Türkiye23.660.627.122,216.710.110.39.1812.419.736.34523.5
19Sivas , Türkiye23.125.543.220.914.4121415.412.41727.136.438.223.4
20Nevşehir, Türkiye22.854.328.218.6141.81115.39.98.713,514.627.727.3
21Bolu , Türkiye22.557.229.819.917.413.311.712.811.514.71632.148.624,8
22Zonguldak , Türkiye22.516.844.230.226.314.59.67.861020.335.44920.4
23Kastamonu , Türkiye22.142.538,527.920.717.314.3118.716.717.617.13530.5
24Aksaray, Türkiye21.534.92822.116.513.712.712.810.317.118.831.53922.6
25Giresun, Türkiye21.336.23328.925.315.514.214.51214.4920.526.621.914
26Niğde, Türkiye2023.821.916.7151516.118.914.722.421.326,725.8
27Ardeşen, Türkiye208.417.937.716.515.618.720.730.920.313.310.714.9
28Gebze, Türkiye19.913.717.319.913.718.319.316.918.323.534.31921.919.6
29Çankırı, Türkiye19.525.817.417.718.415.613.91513.820.724.121.527.919.7
30Karaman, Türkiye19.225.519.116.815.915.215.915.812.915.816.935.525.119.6
31Melikgazi, Türkiye19.118.221.89.76.45.15.51515.118.911.236.961.8
32Eskişehir, Türkiye18.647.927.815.61010.68.37.45.510.716.433.229,517.5
33Ankara Türkiye18.526.915.217.613.912.712.91210.816.820.426.236.218.419.6
34Antalya, Türkiye18.422.117.317.816.818.614.517.21718.317.718.131.2
35Edirne, Türkiye17.234.221.619.112.99.19.511.610.29.522.525.121.518.615
36Samsun, Türkiye17.12419.922,217.314.312.88.57.110.918.818.129.914
37Kocaeli, Türkiye16.922.320.222.818.215.512.998.31120.218.623.719.2
38İstanbul, Türkiye16.72017.522.316.515.515.612.111.112.820.817.61919.921.7
39Ordu , Türkiye16.625.517.622.82113.81213.212.515.62232.814.2
40Tekirdağ, Türkiye16.625.420.622.4151212.912.48.111.321.817.119.918.5
41Bilecik , Türkiye15.819.813.913.9139.5109.38.416.724.526.624.317.8
42Liman, Türkiye15.712.222.8251213.910.910.511.321.511.414.6
43Kırıkkale, Türkiye15.329.213.1128.87.37.68.467.41228,543.817.5
44Muslu, Türkiye15.214.614.117.617.115.515.71512.914.817.813.114
45Balıkesir, Türkiye15.126.124.118.913.18.86.254.37.314.722.62918.2
46Yalova, Türkiye14.114.214.116.414.812.411.912.810.512.217.114.617.917.8
47Çanakkale, Türkiye13,515.615.717.215.411.910.411.711.110.812.913.216.817.3
48Kırklareli, Türkiye12.824.617.218.711.78.87.38.16.1714.514.513.415
49Sorgun, Türkiye12.818.816.612.111.69.5910.38.111.712.414.718.214.4
50Yozgat, Türkiye12.818.416.912.111.69.599.98.211.712.415.118.614.5

Türkiye’nin En Kirli Şehirleri 2021 Sıralaması.

(Okunma: Toplam 8, Bugün 1)

Leave a Reply