Anasayfa » Haber » Türkiye’nin En Kirli Şehirleri 2021 Sıralaması

Türkiye’nin En Kirli Şehirleri 2021 Sıralaması

Türkiye'nin En Kirli Şehirleri 2021 Çorum

Türkiye’nin En Kirli Şehirleri 2021 Sıralaması yazımızda iqair.com verilerine göre, Türkiye’nin en kirli şehirlerinin sıralamasını yazdık.

Not: 80.000’den fazla veri noktasından toplanan verilere göre sıralama yapılmıştır. PM2.5 Legend | Unit: µg/m³

Türkiye’nin En Kirli Şehirleri 2021 İlk 50

SıraŞehir2020 ortalamaOcakŞUBATMARTNisanMAYISHAZİRANTEMMUZAğustosEYLÜLEKİMKASIMAralık2019 ortalama2018 ortalama2017 ortalama
1Çorum, Türkiye3637.126.429.621.518.723.916.81724,834.468.6111.523.824,8
2Erzurum, Türkiye34.276.435.13417.8182519.214.826.535.544.661.9
3Düzce, Türkiye33.342.229.332.629.320.119.628.922.423.134.456.159.846
4Amasya, Türkiye31.75040.526.120.614.715.315.814.619.932.148.681.835.934
5Konya, Türkiye30.73731.128.120.919.619.819.919.825.131.449.665.333.2
6Kestel, Türkiye2835.9282726.625.32826.825.825.725.128.233.4
7Erzincan, Türkiye26,727.44422.615.114.616.11813.322.431.346.958,5
8Karabük, Türkiye263941.221.114.715.820.2149.918.624.431.957.522.8
9Çatalağzı, Türkiye2639.930.93229.417.513,513.212.714.921.638.243.229.1
10Isparta , Türkiye25.841.62922.819.416.415.416.317.11922.438.95228.9
11Burdur , Türkiye25.442.529.126.421.918.516.416.715.717.118.737.543.724,8
12Bursa Türkiye2538.229.330.322.517.718.514.814.919.127.630.136.426.328.4
13Bartın, Türkiye24,946.234.226.619.91514.31412.516.221.930.248.626.9
14Kayseri, Türkiye24.630.433.219.414.36.68.615.214.421.82740.762.329.8
15Sakarya, Türkiye24.432.125.525.222,214.513.215.713,516.530.641.841.923.5
16Tokat , Türkiye23.937.530.618.1779.41511.414.419.629.267.727.9
17Trabzon, Türkiye23.722.423.32724.6222419.316.621.92821.533.322.3
18Kütahya, Türkiye23.660.627.122,216.710.110.39.1812.419.736.34523.5
19Sivas , Türkiye23.125.543.220.914.4121415.412.41727.136.438.223.4
20Nevşehir, Türkiye22.854.328.218.6141.81115.39.98.713,514.627.727.3
21Bolu , Türkiye22.557.229.819.917.413.311.712.811.514.71632.148.624,8
22Zonguldak , Türkiye22.516.844.230.226.314.59.67.861020.335.44920.4
23Kastamonu , Türkiye22.142.538,527.920.717.314.3118.716.717.617.13530.5
24Aksaray, Türkiye21.534.92822.116.513.712.712.810.317.118.831.53922.6
25Giresun, Türkiye21.336.23328.925.315.514.214.51214.4920.526.621.914
26Niğde, Türkiye2023.821.916.7151516.118.914.722.421.326,725.8
27Ardeşen, Türkiye208.417.937.716.515.618.720.730.920.313.310.714.9
28Gebze, Türkiye19.913.717.319.913.718.319.316.918.323.534.31921.919.6
29Çankırı, Türkiye19.525.817.417.718.415.613.91513.820.724.121.527.919.7
30Karaman, Türkiye19.225.519.116.815.915.215.915.812.915.816.935.525.119.6
31Melikgazi, Türkiye19.118.221.89.76.45.15.51515.118.911.236.961.8
32Eskişehir, Türkiye18.647.927.815.61010.68.37.45.510.716.433.229,517.5
33Ankara Türkiye18.526.915.217.613.912.712.91210.816.820.426.236.218.419.6
34Antalya, Türkiye18.422.117.317.816.818.614.517.21718.317.718.131.2
35Edirne, Türkiye17.234.221.619.112.99.19.511.610.29.522.525.121.518.615
36Samsun, Türkiye17.12419.922,217.314.312.88.57.110.918.818.129.914
37Kocaeli, Türkiye16.922.320.222.818.215.512.998.31120.218.623.719.2
38İstanbul, Türkiye16.72017.522.316.515.515.612.111.112.820.817.61919.921.7
39Ordu , Türkiye16.625.517.622.82113.81213.212.515.62232.814.2
40Tekirdağ, Türkiye16.625.420.622.4151212.912.48.111.321.817.119.918.5
41Bilecik , Türkiye15.819.813.913.9139.5109.38.416.724.526.624.317.8
42Liman, Türkiye15.712.222.8251213.910.910.511.321.511.414.6
43Kırıkkale, Türkiye15.329.213.1128.87.37.68.467.41228,543.817.5
44Muslu, Türkiye15.214.614.117.617.115.515.71512.914.817.813.114
45Balıkesir, Türkiye15.126.124.118.913.18.86.254.37.314.722.62918.2
46Yalova, Türkiye14.114.214.116.414.812.411.912.810.512.217.114.617.917.8
47Çanakkale, Türkiye13,515.615.717.215.411.910.411.711.110.812.913.216.817.3
48Kırklareli, Türkiye12.824.617.218.711.78.87.38.16.1714.514.513.415
49Sorgun, Türkiye12.818.816.612.111.69.5910.38.111.712.414.718.214.4
50Yozgat, Türkiye12.818.416.912.111.69.599.98.211.712.415.118.614.5

Türkiye’nin En Kirli Şehirleri 2021 Sıralaması.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top