İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Toksik Kilo Alımı

Toksik Kilo Alımı yazımızda toksinlerin bize yaşattığı zararları, kilo alımına nasıl neden olduğu, vücutta birikmesinin ne gibi etkileri olduğu ve nasıl kurtulacağınızı yazdık.

toksinler

Toksik Kilo Alımı-Toksinlerin Zararları

Yeni nesil kilo alımı toksinler nedeniyle olmaktadır. Herkes çok yediği veya az hareket ettiği için kilo almıyor, vücudumuz farklı besin kaynaklarından aldığı toksitler nedeniyle şişmanlıyor. Yeni doğan bebeklere bakacak olursak olmaları gereken yağ miktarlarından daha fazla yağa sahipler. Bu yağlanma yeni hayatın bir yan etkisidir. Pek çok insan olması gerektiğinden fazla hareket ediyor ama kilo veremiyor, pek çok insanda yemesi gerektiğinden az yiyor ama kilo alıyor. Bunların yeme ve hareket etme durumlarıyla alakası olmadığı buradan belli oluyor. Hayatımıza giren toksinler vücudumuzda bulunan enerji üretim merkezlerini bozarak devre dışı bırakıyor ve vücut sistemini bozuyor. Toksinlerin yanında ağır metaller, kimyasallar ve farklı farklı toksinler vücut dengesini bozuyor. Eğer 3-5 kiloluk bir fazlalığınız var ise yediklerinize ve hareketinize dikkat ederek bundan kurtulabilirsiniz. Boşuna diyetisyene gitmenize gerek kalmaz.

toksin-atma

Toksik Kilo Kaybı

Eğer kiloyu bir türlü veremiyorsanız toksik kilo kaybı devreye girmiştir. Prebiyotik dengenin bağırsakta bozulması biyolojik dengenin bozulması sizin sürekli kilo almanıza neden olur. Bazı insanlar ise bazı gıdaların onlara toksik etkisi nedeniyle az yeseler bile kilo alımına neden oluyor. Ekmek gibi gluten alerjisi olan kişilerde görüldüğü gibi. İnsanlar bazı gıdaların toksik etkisiyle istemsiz bir şekilde kilo alıyor ve ne yapsa bu kilolardan kurtulamıyor. Şuanda kilo alımınızın temel nedenini bulmanız ve ona göre bir çözüm arayışı geliştirmeniz gerekiyor. Yoksa yapmış olduğunuz diyetler boşa olacaktır.

toksin-detoks

Toksinlerin Vücutta Birikmesinin Etkileri

Karaciğeriniz toksinlerle kirlendiği zaman karaciğerde bulunan enerji depoları mitokondriler işlevlerini yerine getirememektedir. Bu işlev kaybıyla da kilo almanız daha kolay bir hal alıyor. Mitokondrinin yeteri kadar şekeri vücudunuzdan alıp bunu enerjiye dönüştürmesi ve sizi zinde ve enerjik bir yapıya büründürmesini bu toksinler engellemektedir. Mitokondrinin kullanamadığı şekeri geriye iade etmesiyle yağlar oluşuyor ve bu da kilo almamıza ve yağlanmamıza neden oluyor. Karaciğerin görevini de yapamamasına neden olmaktadır.

Toksinlerden Kurtulma Yolu Detoks

Terleme ve detoks yapma toksinlerin dışarıya atılmasına katkı sağlar. Detoks sistemlerini aktivite ederek toksinlerden kurtulabilirsiniz.

Toksik Kilo Alımı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir