Tesla’nın Yeni Patenti Araç İçlerinde Tamamen Devrim Yaratabilir

Tesla‘nın Yeni Patenti Araç İçlerinde Tamamen Devrim Yaratabilir

Tesla’nın Yeni Patenti Araç İçlerinde Tamamen Devrim Yaratabilir

Otomotiv alanına en son teknolojiyi getirmesiyle tanınan elektrikli araç (EV) üreticisi Tesla, yeni bir teknoloji türü için patent başvurusunda bulundu – Yeni, yani Lexus‘un piyasaya sürmek üzere olduğu gerçeğini saymazsanız temelde aynı teknolojiye sahip araba.

Electrek, Tesla’nın yeni bir kablolu yönlendirme sistemi için patent başvurusunda bulunduğunu bildirdi. Bu sistem, kabin içindeki tekerlek ile yerdeki tekerlekler arasındaki mekanik bağlantıları içeren geleneksel direksiyon sistemlerinden farklıdır.

Tel ile yönlendirme, yalnızca direksiyon simidi ile gerçek tekerlekler arasındaki elektrik bağlantılarına dayanan bu tür mekanik bağlantılar içermez. Tesla’nın yıllardır böyle bir sistem geliştirmesiyle dalga geçtiği bildiriliyor.

Tel yönlendirmenin bir avantajı, normal yuvarlak tekerlek yerine aşağı yukarı U-şeklinde çatal direksiyon simidine izin vermesi ve farklı konfigürasyonlar ve tasarımlar için araç kabininde yer açmasıdır. Aynı zamanda markanın Tesla için her zaman önemli olan fütüristik estetiğine de katkıda bulunuyor.

Tesla, Model S ve Model X yenilemesine boyunduruk tarzı bir tekerlek ekledi, ancak telli yönlendirme sistemi olmadan, bu değişiklik çoğunlukla olumsuz veya karışık eleştiriler aldı. Yeni direksiyon tipini destekleyecek tel ile yönlendirme teknolojisi olmadan, gözden geçirenler ve Tesla müşterileri, kendileri için net olmayan nedenlerle bu yeni direksiyon simidi şekline alışmak zorunda kaldıkları için kafaları karıştı ve sinirlendi.

The Verge’e göre, görünüşe göre Tesla’nın kurucusu Elon Musk’ın isteklerine aykırı olarak Tesla, mutsuz müşterilere boyunduruklarını geleneksel yuvarlak direksiyon simitleriyle (elbette bir fiyat karşılığında) değiştirme seçeneği sundu.

Şimdi, Tesla nihayet telle yönlendirme teknolojisini patent başvurusunda bulunabileceği bir yere getirdi. Bununla birlikte, yakında piyasaya sürülecek olan Lexus RZ 450e tam da böyle bir sistem içerdiğinden, Tesla’nın tel ile yönlendirme sistemi patentinin tamamen benzersiz bir buluş olduğunu iddia etmek yanlıştır. RZ 450e, Araba ve Sürücü başına 59.650 $‘ dan başlayan fiyatlarla Lexus’un ilk akülü elektrikli aracıdır.

Tesla’nın Yeni Patenti Araç İçlerinde Tamamen Devrim Yaratabilir-Kaynak: thecooldown

Yorum yapın