Stephen Hawking’e Göre Teknoloji Dünyayı Yok Edecek

Stephen Hawking‘e Göre Teknoloji Dünyayı Yok Edecek yazımızda ünlü fizikçi Stephen Hawking‘in Dünyanın sonunun teknolojiye bağlı olarak yakın olduğunu ve başka gezegenlere gidemezsek sonumuzun yakın olduğunu yazdık.

Stephen Hawking’e Göre Teknoloji Dünyayı Yok Edecek

Stephen Hawking; insanların teknolojiyi iyi bir şekilde kontrol etmesi gerektiğini vurguluyor. Eğer teknolojinin kontrolü insanoğlunun ellerinde giderse bu durum Dünyanın sonunu getirebilir. Nükleer veya biyolojik savaşın artan tehdidini ortadan kaldırmanın tek yolu olarak mantıklı kararlar alınması gerektiğini savunmaktadır. İnsanlarda ki bu hırs ve güce olan arzu hızlı bir şekilde Dünyamızı kötü anlamda etkilemektedir. İnsanların şu zamana kadar ki yaşadıkları zaman dilimleri baz alındığında en zor yıllarını yaşamaktadır. Aşırı nüfus, iklim değişiklikleri ve yeni ortaya çıkan hastalık türleri bu zor hayatın ufak parçalarındandır.

Stephen Hawking'e Göre Teknoloji
Robotlar

Yeni Bir Dünya Hükümetinin Kurulması

İnsanoğlu yaratıldığından beri savaşarak hayatta kalma yolunu seçmiştir. Karnını doyurmak için avlanmak gibi veya zor koşullarda kaldığında bununla savaşmak gibi içgüdüsel bir hissiyatı vardır. İnsanoğlu şimdi ki zamanda ise gelişen nükleer sistemler ve savaş teknolojileri ile savaşçı tarafını ortaya koyarsa yaşanabilecek bir dünya bırakmayacaktır. Yeni bir Dünya Hükümeti kurulması gerekir. Burada alınacak kararlar ile tüm Dünya insanlarının güvencesi ilk planda tutulması herkesin iyiliğine olacaktır.

Stephen Hawking'e Göre Teknoloji
Dünyanın sonu

Dünyayı Bekleyen Tehlikeler

İnsanoğlunun birlikte çalışması gerekir. Çünkü çevreyle ilgili büyük zorluklar yaşıyoruz. Bunlardan bazıları; iklim değişikliği, gıda üretimi, aşırı nüfus, diğer türlerin yok edilmesi, salgın hastalıklar, okyanusların asitlenmesi gibi bir çok tehditle karşı karşıyayız. Profesör Stephen Hawking, yeryüzündeki yaşamın ani bir nükleer savaş, genetik mühendislik kullanılarak yapılmış ölümcül bir virüs tarafından ortadan kaldırılması artık çok kolaydır. Bu tür tehlikeler Dünya yaşamının sonunu rahatlıkla getirebilir. Şuan da teknolojik olarak yaşadığımız Dünyayı yok edebiliriz fakat başka bir gezegende yaşayacak teknolojiye sahip değiliz. Bu yüzden Dünyaya iyi bakmamız gerekir. Hiç değilse başka bir gezegene taşına kadar iyi bakmamız zorunluluktur. Ayrıca robotların insanlığı yok edebilecek potansiyele sahip olduklarını belirtti. Dünya’dan ayrılmanın tek umudumuz olduğunu ve Dünya’daki günümüzün sayılı olduğunu belirtti. O yüzden tek yaşayabildiğimiz Dünyamıza iyi bakmak zorundayız. Kendimiz ve geleceğimiz için herkesin görevi Dünyaya iyi bakmaktır.

Stephen Hawking’e Göre Teknoloji Dünyayı Yok Edecek.

“Stephen Hawking’e Göre Teknoloji Dünyayı Yok Edecek” üzerine bir yorum

  1. ne? zaman yok olucak insanlık biri artık tarıh versın böyle yasasak ne olur yasamnasak ne olur biz dogustan garibiz..en azından herkes esit olucek tanrının en merhametlı olduğu yer burası ama insanlık bir turlu yok olmuyorsureklı aynı zırvalıktan sıkıldık.artık

    Yanıtla

Yorum yapın