Snapchat Gözlükleri Satışa Çıktı

Snapchat Gözlükleri Satışa Çıktı yazımızda Amerika’dan sonra Avrupa’da satışa çıkarılan snapchat gözlüklerinin ne olduğunu, nasıl çalıştığını, nerelerden temin edebileceğinizi ve ücretinin ne kadar olduğunu yazdık.

Snapchat Gözlükleri-Snapbots
Snapbots

Snapchat Gözlükleri 10 Saniyelik Videolar Kaydedecek

Snapchat’in sahibi Snap inc. tarafından ilk donanım üretildi. Güneş gözlüğü olarak da kullanabileceğiniz bu gözlük ile snap videoları çekebileceksiniz. Kasım ayında Amerika’da piyasaya sunulmuştu. Avrupa’da ise ilk olarak İngiltere’de piyasaya sunulan Snapchat gözlükleri diğer Avrupa ülkeleri başkentlerinde de satılmaya başlandı. 129 dolardan piyasaya sunulan Snapchat gözlükleri online veya şehrin merkezlerinde kurulan Snapbots’lardan temin edilmektedir. Şuanda Snapbots bulunduğu yerler: London Eye Londra, Rambla del Mar Barselona, Berlin’deki MountMitte, Venedik’teki Campo San Barnaba, Paris’teki Port de Suffren, Glendale’de Bran’da Amerikan, Los Angeles’taki Grove alanlarında bulunmaktadır. Snapbots otomatları her gün yeni bir yere taşınıyor. Sarı renkli olan bu otomatlar şekil olarak sevimli bir yüze sahiptir.

Amerika’da piyasaya sürüldüğü zaman onu almak isteyenler uzun kuyruklar oluşturmuştu. Amerika’da 60000’in üzerinde satış yapıldığı belirtilmektedir. Snapchat’in ceo’su ve kurucusu Evan Spiegel, şirketin donanım ürünleri ile “deney yapmaya devam edeceğini” söyledi. Snapbots’ların yaz aylarında diğer Avrupa ülkelerine de gönderileceğini söyledi. Snapchat gözlükleri, videoyu insan gözü tarafından yakalanan görüş alanını taklit etmek için tasarlanmış geniş açılı, dairesel bir formatta yakalar.

Snapchat Gözlükleri-Evan Spiegel
Evan Spiegel

Snapchat Kullanan Kişi Sayısı

Snap inc. cihazın yeni bir versiyonu üzerinde çalıştığı duyruldu. Snapchat uygulaması, günlük olarak yaklaşık 166 milyon aktif kullanıcıya sahiptir ve Avrupa’da 55 milyondan fazla kişi uygulamayı kullanmaktadır. Her gün uygulama içi kamerasıyla üç milyondan fazla snap yakalandığı söyleniyor.

Ellen Degeneres Video
Ellen Degeneres

Snapchat Gözlüğü Nasıl Çalışıyor?

Kullanıcılar on saniyelik bir video çekmek için gözlük üzerindeki düğmeye basmaları yeterlidir. Gözlükler her zaman açık ve anı yakalamaya hazır durumdadır, ancak her zaman kayıt yapmaz. Kullanıcıların kayıt işlemine başlaması için düğmeye basmasıyla gözlüğün camındaki şerit dönmeye başlar ve kayıt yapar. Gözlükler telefonla bluetooth ile eşleştirildikten sonra, yakalanan snapler otomatik olarak kullanıcının anıları sekmesinde görünür. Buradan, normal olarak kişi snaplerini paylaşabilir ve düzenleyebilir. Gözlükte bulunan lenslerin açısı 115 derece olduğu için insan görüşüne benzer bir video oluşturmaktadır. Ellen Degeneres Snapchat Gözlüğünü deniyor.

Yorum yapın