Skoda Kodiaq

Skoda Kodiaq yazımızda yeni skoda kodiaq modelinin dış, iç özelliklerini, yakıt tüketimini ve teknik özelliklerini ayrıca peşin fiyatına satış rakamlarını yazdık.

Yeni Skoda Kodiaq

Kodiaq, Skoda’nın SUV modelidir. Kodiaq modelinin ön tarafında gündüz farları arkaya doğru çekiktir ve sis farları gündüz farlarının hemen altındadır. Aracın kapılarını açtığınızda yan taraflarından ufak bir parça çıkarak yakınındaki arabaya çarpmasını engellemektedir. Araçlar peş peşe park yapıldığı zamanlar çok işe yaramaktadır. Aracın camları arkaya doğru ilerlemektedir. Kodiaq modeli güçlü bir yapıda üretilmiştir. Aile aracı olarak kullanılmaktadır. Kodiaq aracının 5 koltuklu ve 7 koltuklu modelleri mevcuttur. 5 koltuklu aldığınızda arka bagajın hacmi artmaktadır. 7 koltuklu araç aldığınızda arka koltukları yatırarak yine bagaj hacmini büyütebilirsiniz. 5 koltuklu şeklinde 720 litrelik bir bagaj hacmi vardır. Koltukları yatırırsanız 2065 litreye kadar bagaj hacmi artmaktadır. Bagajın altına da yedek tekerleği koyabilirsiniz.

Skoda Kodiaq 2017

Teknik Özellikleri

Skoda Kodiaq modeli 1.4 litrelik TSI turbo benzinli motor vardır. Kodiaq Prestige modelinin 150 beygir güce vardır. Dsg şanzımana sahiptir. 4×2 olarak gücünü tekerlere aktarmaktadır. 4×4 versiyonu da bulunmaktadır. Aracın ön sol kapısında bagaj açma tuşu vardır. Kapının al tarafında çöp atma yeri vardır. Koltuklar elektrikli olduğu için kendinize göre düğmeler ile ayarlama yapabilmektesiniz. Direksiyonu vücut ölçülerinize göre ayarlayabilmektesiniz. Öndeki araçla takip mesafesini ayarlayıp bunu araca kaydettirebilirsiniz. Direksiyonunun solunda bulunan mekanizma ile takip mesafesi korunabilmektedir. Araç anahtarsız çalıştırma özelliğine sahiptir. Dokunmatik ekranlı multi medya sistemi mevcuttur.

Rahat park yapmanızı sağlamak için aracın yan, ön ve arkasında kameralar mevcuttur. Bu kameraları multi medya ekranından takip edebilirsiniz. Aracın üst kısmı açılıp cam tavan şeklini alabilmektedir. Kodiaq‘ın saatteki maksimum hızı 198 km‘dir. 0’dan 100 km’ye 9,6 saniyede çıkmaktadır. Şehir içinde 7,5 litre, karma kullanımda ise 6,3 litrelik bir yakıt tüketimi vardır. Gerçek yolda yapılan karma yakıt tüketiminde ise 8,5 litre yakmaktadır.

Skoda Kodiaq İnceleme

Fiyat Listesi

MotorlarAmbition ModeliStyle ModeliPrestige Modeli
1.4 TSI 125 PS Green Tec111.900 TL
1.4 TSI 150 PS ACT Green Tec DSG124.400 TL151.400 TL165.900 TL
1.4 TSI 150 PS 4×4 Green Tec DSG158.400 TL172.900 TL
2.0 TDI CR 190 PS 4×4 DSG Green Tec263.900 TL

Skoda Kodiaq Tanıtım

Ambition Modeli

  • Anahtarsız çalıştırma sistemi
  • Klimatronik
  • Radyo Bolero 8″ multimedya sistemi

Style Modeli

  • Adaptif aydınlatma sistemli (AFS) FULL LED farlar ve ön far yıkayıcısı
  • Elektrikli, hafızalı sürücü koltuğu
  • Anahtarsız giriş sistemi

Prestige Modeli

  • Elektrikli bagaj kapağı
  • 360° çevre görüş kamerası
  • Alcantara deri döşeme

Web site: www.skoda.com.tr

Yorum yapın