İçeriğe geç
Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Samsung Galaxy Z Fold 5 Özellikleri, Kullanıcı Yorumu ve iPhone Karşılaştırması!

Samsung Galaxy Z Fold 5 Özellikleri, Kullanıcı Yorumu ve iPhone Karşılaştırması!

Samsung Galaxy Z Fold 5 Özellikleri

Samsung Galaxy Z Fold 5 Özellikleri, Kullanıcı Yorumu ve iPhone Karşılaştırması!

Samsung Galaxy Z Fold 5 Özellikleri, Kullanıcı Yorumu ve iPhone Karşılaştırması!

Katlanabilir bir telefonu incelerken bir hafta boyunca onunla yaşamak başka bir şey, onu bir ay boyunca her gün kullanmak başka bir şey. Samsung Galaxy Z Fold 5 ile yaptığım şey bu ve genellikle bir iPhone kullansam da, Apple ekosisteminde diz boyu olsanız bile Samsung’un amiral gemisi ciddi olarak dikkate alınmaya değer.

Evet, Galaxy Z Fold 5 1.799 dolarla çok pahalı, ancak daha önce 400 dolara kadar indirimde olduğunu gördük ve bu normal fiyata bile en iyi katlanabilir telefonu kendinize ait hale getirmek için bazı zorlayıcı nedenler var. İşte Galaxy Z Fold 5’in iPhone’umu şu ana kadar geride bıraktığı 5 yol ve yetersiz kaldığı yerler.

Samsung Galaxy Z Fold 5 Ekranı

Daha büyük, daha etkileyici ekran

Galaxy Z Fold 5’in ana ekranı, iPhone 14 Pro Max’in 6,7 inç’ine kıyasla devasa bir 7,6 inçtir ve bir TV şovu veya filmi izlerken fark oldukça belirgindir.

Galaxy Z Fold 5 yan yana, en iyi yayın hizmetlerinin keyfini çıkarırken cebinizde bir sinema salonu gibi hissettiriyor. Ve iPhone bir telefon gibi hissettiriyor. Ayrıca yeni Samsung Z Fold 5’teki ekranın Z Fold 4’ten daha parlak olmasına da yardımcı oluyo , ancak kırışıklık belirli açılarda hala fark ediliyor.

Samsung Galaxy Z Fold 5: Daha iyi bir çoklu görev uzmanı

Ben şahsen Galaxy Z Fold 5’in aynı anda üç uygulamayı çalıştırabilmesinin aşırı olduğunu düşünüyorum ve diğer her şeyin üstüne bir açılır pencere seçeneğini eklerseniz teknik olarak dört uygulama olur.

Ancak günlük kullanımda, Chrome tarayıcı ve Slack gibi iki uygulamayı yan yana çalıştırmak için çoklu pencere işlevinin harika olduğunu gördüm. Ayrıca, Fotoğraflar uygulamasından bir fotoğraf alıp giden bir e-postaya veya mesaja yerleştirmek gibi içeriği bir pencereden diğerine sürükleyip bırakabildiğimi de takdir ediyorum.

Bu beni daha üretken kılıyor

Galaxy Z Fold 5, bir telefonda dizüstü bilgisayara en yakın şey ve bunu iyi anlamda söylüyorum. Örneğin, işten eve dönerken Google E-Tablolar’daki gece programımıza göz atıp hangi hikayelere göz atılması gerektiğini görebilirim ve ardından makaleleri düzenlemek için CMS’mize girebilirim. Z Fold 5’in ekranı yeterince geniş olduğundan, iPhone 14 Pro Max’in nispeten sıkışık paneline kıyasla e-tablonun çok daha fazlasını görebiliyorum.

Z Fold 5’in üretkenliğe yardımcı olmasının bir başka yolu da görev çubuğudur. Bir uygulamadan diğerine atlamak için görev değiştiriciyi kullanmanıza gerek yok. Ekranın alt kısmındaki görev çubuğunda istediğiniz uygulamaya dokunmanız yeterlidir. Ayrıca bu görev çubuğunu da kişiselleştirebilirsiniz.

Esnek mod hayatınızı kolaylaştırır

Galaxy Z Fold 5’in tasarımının başlıca avantajlarından biri, telefonu bir dizüstü bilgisayar gibi masaya yerleştirmenize ve her türlü şeyi eller serbest olarak yapmanıza olanak tanıyan Flex modudur. Bu, tripod olmadan fotoğraf ve video çekmenin yanı sıra herhangi bir şeyi izlemeyi en iyi Netflix şovları veya yemek tarifleri de içerir.

Özellikle Galaxy Z Fold 5’te, cihazı tutmak zorunda kalmadan Google Meet’i kullanarak hızlı bir video konferans yapabilmeyi seviyorum.

S Pen ile çalışır (ancak isteğe bağlıdır)

Bu telefonun S Pen için bir kılıfının olmaması üzücü, ancak Galaxy Z Fold 5’in ekranında kalemle not alma ve çizim yapma seçeneğinin olması güzel. S Pen’li S Pen kılıfının fiyatı 99 dolar, S Pen’in tek başına fiyatı ise 54 dolar. S Pen, Android için Photoshop Express gibi uygulamalarda ince fotoğraf düzenlemeleri yaparken de kullanışlı olabilir.

Samsung Galaxy Z Fold 5: Sonuç olarak

Samsung Galaxy Z Fold 5 mükemmel olmaktan uzak. Hala iPhone 14 Pro Max’ten belirgin şekilde daha ağırdır ve şarj edildiğinde o kadar uzun süre dayanmaz. Ama bizim de göreceğiniz gibi Galaxy Z Fold 5 ve iPhone 14 Pro Max karşılaştırması Kamera çekimlerinde Samsung’un katlanabilir özelliği, fotoğraf kalitesi söz konusu olduğunda kendine has bir özellikten daha fazlasını sunuyor.

Z Fold 5, iPhone’unuzu terk etmeye değer mi? Buna karar vermek size kalmış. Ama Samsung’un cihazını kullandıkça Apple’ın kendi katlanabilir iPhone cihazını yapmasını daha çok diliyorum.

Kaynak: tomsguide

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir