Saç ve Cilt Güzelliği İçin Tüketilmesi Gereken Gıdalar

Saç ve Cilt Güzelliği İçin Tüketilmesi Gereken Gıdalar yazımızda saçlarınızın daha gür, sağlıklı ve parlak gözükmesi için tüketmeniz gereken gıdaları ve cildinizin daha iyi, lekesiz ve diri gözükmesini sağlayacak gıdaları listeledik.

Saç Dökülmesi

Saç ve Cilt Güzelliği-Saç Bakımı

Saçlarınızın güzel, diri ve sağlam kalması için bazı gıdaların fazlaca tüketilmesi gerekir. Bunlardan peynir, somon balığı, organik tavuk ve ıspanak tüketmek saçlar için çok faydalıdır. Saçların sağlıklı büyümesini istiyorsanız peynirde bulunan kalsiyum ve protein saçlarınız için çok önemlidir. Çinko eksikliğinizi gidermelisiniz. Çinko eksikliğinin saç foliküllerini oluşturan protein yapısını zayıflattı belirtilmektedir. Tavuk yemek saçlarınızın dökülmemesi için çok yararlıdır. İçerdiği protein sayesinde saçlarınızı kuvvetlendirerek saç dökülmelerinin önüne geçer. Doğal tavukları tüketmeye özen gösterirseniz bolca proteinli tavuk tüketmiş olursunuz

Somon balığı, yağ bezlerini saç folikülleri etrafında besleyen Omega-3 yağ asitleri ile doludur ve saçlara daha iyi parlaklık kazandırmaya yarar. Asitler ayrıca saç foliküllerinin açılmasına yardımcı olacak ve sağlıklı büyümeyi teşvik eden anti-inflamatuar özellikleri ile büyümeye katkı sağlayacaktır. Ispanak tüketimi, A, C vitamini, demir ve beta karoten gibi besin maddeleriyle doludur. Bunlar kafa derinizi ve saçlarınızı sağlıklı ve nemli tutmanıza yardımcı olur, böylece saçlarda oluşan kırılmaları önler.

Cildi Güzelleştirmenin Yolları-Doğal cilt

Cilt Bakımı

İyi bir cilde sahip olmak için soya fasulyesi, zeytinyağı, fasulye, avokado ve yoğurt tüketimi gereklidir. Soya fasulyesi çok faydalı mineraller içerir ve protein açısından yüksektir. Soya fasulyesi ciltteki lekeleri azaltmak, daha net bir ten elde etmek ve daha iyi bir cilt tonu sağlamak için gereklidir. Zeytinyağı, ciltteki iltihaplanmayı veya şişkinliği azaltmaya yarayan bolca antioksidan içerir. Zeytinyağının tüketilmesi ya da doğrudan cildinize uygulamanız, cildinizde ve vücudunuzda çok iyi faydalar sağlayacaktır. Fasulye, çinko bakımından yüksek bir gıdadır. Aknelerin azaltılmasında etkisi vardır. Avokado, cildinizin nemli kalmasına yardımcı olmaktadır. Sağlıklı yağlarıyla cildi güneş ışınlarından korur. Yoğurt, ciltte bulunan çizgilere ve kırışıklıklara karşı daha sıkı ve dirençli olmasına yardım eder. Doğal yoğurdu sofranızdan eksik etmeyin.

Saç ve Cilt Güzelliği İçin Tüketilmesi Gereken Gıdalar.

Yorum yapın