İçeriğe geç
Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Rusya’da Makineli Tüfekle Donatılmış Robot Köpek, İnternette İnsanların İlgisini Çekti

Rusya’da Makineli Tüfekle Donatılmış Robot Köpek, İnternette İnsanların İlgisini Çekti

Rusya'da Makineli Tüfekle Donatılmış Robot Köpek

Rusya‘da Makineli Tüfekle Donatılmış Robot Köpek, İnternette İnsanların İlgisini Çekti

Rusya'da Makineli Tüfekle Donatılmış Robot Köpek

Rusya’da Makineli Tüfekle Donatılmış Robot Köpek Bilim Kurgu Filmini Andırıyor

Vücudunun üst yarısında bir makineli tüfek olacak şekilde modifiye edilmiş bir robot köpek, bilimkurgu gerilim filminden fırlamış bir şeyi andıran sofistike tasarımıyla internetin dikkatini çekti. Twitter’da 7,3 milyondan fazla görüntülenen videoda gösterildiği gibi, gümüş renkli bir robot köpek, çeşitli hedeflere ateş açarken atış menzili boyunca koşuyor. Yıllar önce Komik Dans Eden Robot Köpekler ™ hakkında çıldırdığı için “endişe siğillerine” gülen tüm insanlar, yılın geri kalanında günde bir kez bu videoyu izlemeye zorlanmalıdır.

Silah sesleri korkutucu derecede güçlü, mermiler kısa, keskin kesik çizgilerle çıkıyor. Karlı araziye rağmen, robot köpek oldukça hızlı hareket edebiliyor.

17 Temmuz’da NowThis News, Boston Dynamic‘in 5 fit boyunda, 190 kiloluk “insansı robot” adlı Atlas‘ın engellerin üzerinden koşarak ve sıçrayarak, birçok netizenin robot köpeği ABD şirketinin tasarımlarına bağlamasına neden olan bir klibi yayınladı.

Twitter gönderisinin yazarı @sonicmega, ABD şirketi Boston Dynamics tarafından yapılan “Komik Dans Eden Robot Köpekler”e de atıfta bulunurken, diğer kullanıcılar tasarımın Çin’in Unitree Robotlarına çok benzediğini belirtti.

Cybernews’e göre, Sophos Kıdemli Tehdit Araştırmacısı Sean Gallagher, videoda görülen modeli Hangzhou merkezli şirkete ve yaklaşık 3.000 dolara satılan Go1 robot köpek modeline benzetiyor.

Bir kullanıcı robotun sahte olduğunu iddia ettiğinde, bir netizen videoyu bir hoverbike şirketinin kurucusu olan Rus işadamı Alexander Atamanov’un Mart ayındaki orijinal gönderisine kadar takip ederek yanıt verdi.

Robot köpeğin klibi, sol tarafında Rus bayrağı, diğer tarafında ise Rus Özel Harekat Kuvvetleri tarafından yaygın olarak kullanılan bir kurt kafası olduğu için Rusya’da çekilmiş gibi görünüyor. Videoda görülen park halindeki bir zırhlı araç, farklı üçgen kapısından yakın zamanda Ukrayna’da görülen bir BRDM-2 olarak tanımlanabiliyor.

Kaynak: nextshark.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir