Ekonomi ve ParaHaberYaşam

Para Kazandıran Tuhaf Meslekler

Para Kazandıran Tuhaf Meslekler yazımızda dünya üzerinde 7 adet birbirinden tuhaf ve bir o kadar da iyi para kazandıran meslekleri yazdık.

Para Kazandıran Meslekler

Para Kazandıran Tuhaf Meslekler-Kadın Saçı Satmak

Kadınların kaynak saç kullanması oldukça popüler hale geldi. Çok fazla para ödeyerek sahte kaynak saç yerine gerçek insan saçı kullanılarak saçlarına kaynak yaptırıyorlar. Kaynak saçları Amerika’da kadınlar tarafından bağışlanmaktadır. İhtiyacı olanlar kullanabiliyor. Fakat bazı Rusya ve Hindistan’dan sağlanan doğal kaynak saçlar için ucuza kadınların saçları kesiliyor. Bu ülkelerde ki kadınlar saçlarını uzatmak için zorlanıyorlar ve ucuza saçlarını kesiyorlar. Kaynak saç yaptırırken bir daha düşünün.

Para Kazandıran Meslekler
Jason Sadler

Para Kazandıran Meslekler-Ünlü Markaların T-Shirt’ünü Giymek

Jason Sadler kendine bir fikir oluşturdu. Şirketlerin T-shirt’ünü giyip onlar hakkında bilgi verecekti ve reklamlarını yapacaktı. Bu fikri başlattı ve kendisinin hayal bile edemeyeceği büyük bir iş kolu doğmuş oldu. Yeni elemanlar alarak şirketini büyüttü ve yılda 500 bin dolar para kazanmaktadır.

Para Kazandıran Meslekler

Para Kazandıran Meslekler-İntihar Doktoru Olmak

Ölmek isteyen ve yaşamına kendi isteğiyle son vermek isteyen kişiler bu işi acısız bir şekilde yapabilecek intihar doktorlarına yüklü miktarlarda para vermektedir. Bu mesleği çıkartan kişiden bu güne kadar dünyanın bir çok yerinde bu ölüm klinikleri bulunmaktadır. Normalde doktorun meslek amacı hayata döndürmek olmalı fakat bu doktor tam tersi kendi elleriyle kişinin yaşamına son veriyor. Bu kliniklerden en ünlüsü İsviçre’deki Dignitas kliniği bin kişinin ölümünü sağlamıştır.

Para Kazandıran Meslekler-Japonya ve Güney Kore

İnsan İticisi Olmak

Uzak doğu ülkelerinde kalabalık çok fazladır. Japonya ve Güney Kore gibi ülkelerde ki metro kalabalığı da çok fazladır. Metro istasyonlarında insanların metroya girebilmesi için arkalarından iten görevliler bulunmaktadır. Herkes metroyu kullandığı için metrolar bu insanların kapasitesine yetişemiyorlar. Görevlilerde metroyu ağzına kadar insanla sıkıştırarak tam kapasiteyle çalışmasını sağlıyor.

Profesyonel Ağıtçılar-Ağlama

Profesyonel Ağıtçılar

Paralı ağıtçılar özellikle Afrika’da oldukça popülerdir. Ölen kişinin arkasından profesyonele ağlayarak ağıt yakarlar. Ağıtçılar sayesinde ölen kişinin çok önemli ve iyi bir insan olduğunu diğer insanlara kanıtlama amacı taşır. Hatta Batı ülkelerinde bir kaç kişi profesyonel olarak ağıtçı şirketi kurarak para kazanmaya başlamıştır.

Memleket Toprağı Satmak
İrlandalı Pat Burke

Memleket Toprağı Satmak

İnsanlara önceden yaşamış olduğu yerlerin toprağını paketleyerek satan kişiler bulunmaktadır. İnternete verilen ilanlarda memleket toprağı olarak satışı yapılmaktadır. Bu fikir İrlandalıların akıllarına gelmiştir. Bu fikri bulan İrlandalı Pat Burke, İrlandalıların çoğu Amerika’ya göç ettikleri için onlara kendi topraklarının özlemlerini gidermeleri ve ölen yakınlarının mezarlarına serpe bilmeleri için toprak satışını başlatmış. Evinden dışarı çıkıp toprağı bir poşete koyarak satışa başlamış. Yapmış olduğu işten çok fazla para kazanmıştır. Ardından kendi şirketini kurarak yıllık 1 milyon dolarlık satış gerçekleştirmiştir. Toprağın her yerde para ettiği bir kez daha kanıtlanmıştır.

Sağlıklı Zayıflamanın Yolları-Öğünleri atlamayın

Twitch’de Yemek Yeme Yayıncısı Olmak

Twitch normalde oyun oynayan oyuncuların canlı olarak kendilerini izlettirdikleri video yayınlama sitesidir, fakat yemek yiyen kadınlar tarafından oldukça fazla kullanılmaktadır. Yemek yiyen kadınlar, yemekler hakkında yorumda bulunuyor ve insanlara tavsiyede bulunuyorlar. Onları izleyen insanlar ise beğendiği kişiye bağışta bulunarak o yayıncının para kazanmasını sağlıyor.

7 tane tuhaf para kazanma yollarını sizlere sunmuş olduk. Girişimciler para kazanmanın yollarını değişik fikirlerle bulmaya devam ediyor.

Para Kazandıran Tuhaf Meslekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir