İçeriğe geç
Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Nokia 6 İncelemesi

Nokia 6 İncelemesi

Nokia 6-İnceleme

Nokia 6 İncelemesi yazımızda yeni nesil Nokia akıllı telefonlarının en iyisi olarak piyasaya sunulan Nokia 6’nın genel özelliklerini, incelemesini ve Türkiye satış fiyatını yazdık.

Nokia 6

Yeni nesil Nokia akıllı telefonlarının en iyi modelin Nokia 6‘dır. Nokia 3310 efsanesinin yeniden çıkmasının ardından, Nokia 6 modeli de Nokia severlerin beklediği bir model oldu. Nokia 6’da 5.5 inçlik bir ekran vardır. 1920×1080 ekran çözünürlüğü ile kaliteli bir görsellik sunmaktadır. İşlemcisi ise Snapdragon 430 işlemcidir. İşlemcinin bir üst seviye olması daha iyi olurdu. Telefon 3 gb ram’e sahiptir. 32 gblık hafızaya sahiptir. Telefonun daha pahalı versiyonunda 4 gb ram ve 64 gblık bir versiyonu da kullanıcılara sunulmuştur. 16 MP’lik arka kamerası ile fotoğraf ve video çekimine yüksek kalite getirmektedir. Nokia resim ve video çekimine çok önem vermektedir. Öz çekim yapacak kişiler içinde 8 MP’lik ön kamerası yeterli gelecektir.

Nokia 6
Nokia 6

Nokia 6’nın Dış Özellikleri

Şarj olarak kullanıcıları diğer telefonlardan fazla kullanım ömrü sunmaktadır. 3000 mAh ve Quick Charge 3.0 teknolojisi ile şarj sorununa çözüm getirilmiştir. Metal bir gövdeye sahiptir. 7,8 mm kalınlığında ve 169 gram ağırlığındadır. 169 gramlık ağırlığı akıllı telefon sınıfının seviyesine göre ağır kalmaktadır. Nokia 6’nın dış kısmının ele iyi oturması ve yüksek kaliteli malzemeden yapılması onun güvenilirliğini kanıtlamıştır. Arka tarafındaki kamera kısmı az da olsa dışa doğru çıkıntı oluşturmuştur. Ön kısmı ise çok da iyi bir görünüm sergilememektedir. Telefonun köşeli ve sert bir yapısı vardır. Kontrol butonları sağda sim ve sd kart girişleri sol kısımda bulunmaktadır. Micro sd connector ise telefonun alt kısmında yer almaktadır.

Nokia 6 Özellikleri

Fiyatı ve Kullanım Özellikleri

Dokunmatik özelliği oldukça tatmin edici olmuştur. Fakat ekranın kenarları kaba durmaktadır. Kendi sınıfında ekran parlaklığı ve konsantrasyonu oldukça iyidir. İçerisinde bulunan kendine özgü yazılımlar kullanıcıların telefondan daha iyi faydalanabilmesini sağlamaktadır. Telefonda çift hoparlör bulunmaktadır. Ses donanımı olarak iyi seviyededir. Android 7 ile gelmesi bir sonraki Android sürümüne hızlı ve uyumlu geçiş sözü vermesi telefonun tercih edilme sebepleri arasında gösterilebilir. Telefon kullanımında herhangi bir donma yoktur. Kullanıcısını rahatsız edecek bir olumsuzluk rastlanmamıştır. Nokia 6‘nın Türkiye’de tavsiye edilen satış fiyatı 1349 TL’dir. Telefon, Çin pazarına 1700 Yuan’a (Yaklaşık 245 dolar) satılması bekleniyor. Fiyatına göre normal özellikleri bulunmaktadır. Nokia sevenler için ideal bir akıllı telefondur. Tek eksikliği güç bakımından işlemcisinin daha iyi yapılmamış olmasıdır.

Web site: www.nokia.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir