Araçlar

Nissan Sakura, Japonya’da 14 Bin Doların Altında Fiyatıyla Satışa Çıkacak

Nissan Sakura, Japonya’da 14 Bin Doların Altında Fiyatıyla Satışa Çıkacak

Nissan Sakura Japonya

Şirin Elektrikli Nissan Sakura, Japonya’da Satışa Çıkıyor

Japonya pazarında, kei-car sınıfına uyan ve adını Japon kiraz çiçeğinden alan Sakura adında yeni bir elektrikli Nissan var. Sakura’nın elektrik motoru 63 beygir gücü ve 144 pound-feet tork üretirken, 20.0 kWh pil Japonya’nın test döngüsünde 112 mil menzil sağlıyor. Sakura, bu yaz Japonya’da satışa çıktığında 14.000 doların biraz altında olacak.

Nissan, tasarımını 2019’daki IMk konsept otomobilinden alan Sakura adlı Japonya için küçük bir elektrikli kei otomobilini tanıttı. Adını Japon kiraz çiçeğinden alan Sakura, kei-car’a sığacak şekilde sadece 133,7 inç (339.598 cm) uzunluğundadır. Japonya’nın dar şehir sokaklarında tasarlanan en küçük otomobil sınıfını yöneten düzenlemeler. Ne yazık ki, Sakura’nın küçücük boyutu, EV’nin ABD pazarına asla giremeyeceği anlamına geliyor, ancak sevimli küçük kutuya uzaktan hayran olabiliriz.

Nissan Sakura Görünüm

Teknik Özellikler

Sakura, 63 beygir gücü ve 144 pound-feet tork üreten tek bir elektrik motoruyla çalışıyor. Araba 2359 pound ağırlığında, bu yüzden aşırı performans beklemeyin – Nissan, 80 mil / saatin biraz üzerinde bir hızdan bahsediyor. Nissan, “hızlı ve istikrarlı hızlanmanın otoyollarda birleşmeyi zahmetsiz hale getirdiğini” söylüyor, ancak bunu bir Amerikan eyaletlerarası üzerinde test etmek isteyip istemediğimizden emin değiliz. 20.0 kWh’lik bir pil, Japon test döngüsüne göre 112 millik bir menzil sağlıyor ve bir güç kaynağı görevi görebiliyor ve Nissan, araca bir gün boyunca güç sağlayabileceğini iddia ediyor.

Nissan, 15.7 fitlik bir dönüş yarıçapına sahip ve Sakura, Nissan’ın ProPilot sürücü destek sistemi ve otomatik park sistemi ile donatılmıştır. Ayrıca, şehrin sokaklarında dolaşırken işleri kolaylaştırmak için tek pedallı sürüş modu bulunurken, iç mekanda 9,0 inç bilgi-eğlence ekranı ve 7,0 inç dijital gösterge ekranı bulunuyor. Sakura, dört iki tonlu seçenek de dahil olmak üzere 15 farklı renkte olabilir. Sakura, bu yaz Japonya’da satışa çıkıyor ve şu anki 14.000 doların hemen altında bir fiyattan başlıyor.

Kaynak: caranddriver.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir