Nezle ve Gribin Farkları Nelerdir? Doğal Antibiyotik Yapımı

Nezle ve Gribin Farkları Nelerdir? Doğal Antibiyotik Yapımı yazımızda nezle ve gribin farklılıkları, soğuk algınlığı için karışım ve doğal antibiyotik karışımı yazdık.

Nezle ve Gribin Farkları Nelerdir?

Nezle olan insanda şunlar görülür. Ateşi olmaz veya az olur. Baş ağrısı aralıklı olur. Burnu tıkalı veya akar şeklinde olur. Sürekli olarak hapşırır. Öksürükleri azdır. Vücudunda ağrılar hafif derecede vardır. Vücut da hafif bir kırgınlık vardır. Kuru boğaza sahiptirler. Yaşam enerjileri normal gözükmektedir.

Grip olan insanda şunlar görülür. Yüksek ateşi vardır. Sürekli olarak baş ağrısı çekerler. Burunlarında tıkanma veya akıntı yoktur. Ara sıra hapşırırlar. Öksürükleri çok şiddetlidir. Vücut da ki ağrıları fazla hissederler. Vücut kırgınlıkları günlerce sürebilir. En ufak bir şeyde ağrı ve kırılma hissi uyanır. Hafif kuru boğaza sahiptirler. Bitkinlikleri çok fazladır. Grip rahatsızlığı nezleye göre daha ağır geçer.

Sinüzit-Soğuk Algınlığı

Soğuk Algınlığı İçin Faydalı Karışım

Malzemeler

  • 1 Adet turp
  • 1 çorba kaşığı taze rendelenmiş zencefil
  • 1 çorba kaşığı da bal

Kullanımı

Turpun ortasını oyun. Turpun içine zencefilleri koyunuz daha sonra balı üzerine dökünüz. Turpun altından kürdan yardımıyla bir delik açarak alta koymuş olduğunuz çay bardağına akmasını sağlayın. Yavaştan dolan bardağı sağlık niyetine tüketebilirsiniz. Tüm soğuk algınlığı rahatsızlıklarında kullanabilirsiniz. Şeker hastası olanlar bal yerine yoğurt kullanabilir. İçindeki karışım bittiğinde tekrar aynı turpu kullanmayın. Yenisiyle yapın. Tok karnına kullanın.

Doğal Antibiyotik Yapımı

Malzemeler

  • 1 fincan pekmez
  • Yarım limon
  • 3 çorba kaşığı bal
  • 1 adet soğan
  • 3 diş sarımsak
  • 1 çorba kaşığı taze zencefil
  • 1 çorba kaşığı sirke

Kullanımı

1 adet soğanı küçük küçük doğruyoruz. Küçük bir kaba boşaltıyoruz. Kabınız camdan olsun. İçinde 3 diş sarımsak koyuyoruz. Sarımsakları ezerek koyun. İçine taze zencefil ekleyin. İçine bir çorba kaşığı kadar limonu da ekleyin. 1 çorba kaşığı kadar da sirke ekleyin. Doğal sirke kullanmaya özen gösterin. Bu karşımın üzerine 3 çorba kaşığı bal koyun. Şeker hastaları yoğurt koyabilir. 5 saat kadar beklettikten sonra, karışımı süzüp üzerine 1 fincan kadar pekmez koyun. Buzdolabında bekletin.

Kullanım Ölçüleri

1 ile 5 yaşındaki çocuklar için çay kaşığıyla günde 4 kere verebilirsiniz. 5 ile 18 yaşındakiler için tatlı kaşığıyla günde 4 kere kullanabilirsiniz. 18 yaşından büyüklere çorba kaşığıyla verebilirsiniz.

Nezle ve Gribin Farkları Nelerdir? Doğal Antibiyotik Yapımı.

Yorum yapın