İçeriğe geç
Anasayfa » Yaşam » Moğolistan’da Bir Koyun Sürüsü 12 Gündür Daire Çizerek Yürüyor

Moğolistan’da Bir Koyun Sürüsü 12 Gündür Daire Çizerek Yürüyor

Moğolistan'da Bir Koyun Sürüsü

Moğolistan’da Bir Koyun Sürüsü 12 Gündür Daire Çizerek Yürüyor

Moğolistan’da bir koyun sürüsü en az 12 gündür daire çizerek yürüyor. Çin’in devlet haber sitesi People’s Daily, 10 gün sonra tuhaf olgunun güvenlik görüntülerini tweetledi. Buna “büyük koyun gizemi” adını veren yayın, koyunların sağlıklı olduğunu, ancak “tuhaf davranışın nedeninin hâlâ bir sır olduğunu” bildirdi.

Klipte, yüzlerce koyun bir çiftlikte bir noktada birlikte daire çizerken, onları çevreleyen diğer koyunlar etkilenmemiş görünüyordu.

Metro, koyun sahibi Bayan Miao’nun, bütün bir sürüye katılmadan önce birkaç koyunun yola çıktığını iddia ettiğini bildirdi. Bayan Miao’nun 34 koyun ağılı var ama sadece 13. ağıl garip davranışlar sergiliyor.

Sebep için bir teori, bakteriyel bir hastalık olan listeriyozdur. Durum, beynin bir tarafını alevlendirdiği ve bazen felç ettiği için daireler çizmeye neden olabilir.

Bozulmuş silajla ilişkilendirilen koyunlar enfekte olursa, bir ana faktör dışında davranış sıra dışı olmaz. Merck El Kitabına göre, listeriosisli koyun ve keçilerde ölüm genellikle semptomların ortaya çıkmasından sonraki 24 ila 48 saat içinde gerçekleşir.

Bu nedenle, “büyük koyun gizemine” asla bir yanıt alamayabiliriz.

Kaynak: intheknow

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir