İçeriğe geç
Anasayfa » Ekonomi ve Para » Milyarder David Rubenstein, Yatırımcıların Yaptığı En Büyük Hatayı Açıkladı

Milyarder David Rubenstein, Yatırımcıların Yaptığı En Büyük Hatayı Açıkladı

Amerika Piyasaları Büyük Kazanç

Milyarder David Rubenstein, Yatırımcıların Yaptığı En Büyük Hatayı Açıkladı

Milyarder David Rubenstein, Yatırımcıların Yaptığı En Büyük Hatayı Açıkladı

Wall Street’teki güvenilir bir ses, yatırımcıları piyasalara acele etmemeleri konusunda uyarıyor.

“Yatırımcıların yaptığı en büyük hata, piyasalar yükselirken içeri girmek için acele etmeleri ve piyasalar düşerken çıkmak için acele etmeleridir,”; Dünyanın en büyük ve en başarılı özel sermaye şirketlerinden biri olan Carlyle Group’un kurucu ortağı ve eş başkanı David Rubenstein, konusunda şunları söyledi: Claman Geri Sayımı.”

“Piyasalar bu kadar yükselirken, insanlar şu anda lehine olmayan şeyleri veya muhtemelen çok yükseldiği ve muhtemelen tekrar biraz düşeceği şeyleri aramalı.” Rubenstein tavsiye etti. “Şu anda fiyatların oldukça yüksek olduğunu düşünüyorum. Belki %5 civarında bir artış daha yaşayacaklar, ancak şu anda bulunduğumuz noktaya göre %50 oranında bir artış göstermeyecekler.”

COVID-19 salgınının ardından değişken borsa ve durgunluk endişeleri yatırımcılar için inişli çıkışlı bir yolculuk yarattı.

Rubenstein, FOX Business’tan Liz Claman’a ekonominin “oldukça iyi gittiğini” söyledi ve durgunluğun “geleceğe çok yakın göründüğünü” ifade etti.

Her yedi yılda bir durgunluk yaşıyoruz, dolayısıyla bir noktada bir durgunluk olacak. Ancak önümüzdeki birkaç çeyrekte böyle bir gelişmenin gerçekleşmesi yakın görünmüyor”; Rubenstein şunları söyledi.

Ancak enflasyon ABD ekonomisi için zorluklar yaratmaya devam ediyor.

Piyasa, “enflasyonun biraz düştüğünü ve tam olarak Fed’in istediği yere değil, muhtemelen Fed’in istediği yere yakın olduğunu kabul ediyor”; açıkladı.

Federal Rezerv Çarşamba günü faiz oranlarını üst üste üçüncü kez sabit tuttu. Yaygın olarak beklenen karar, faiz oranlarını değiştirmeyerek %5,25 ila %5,5 aralığında, 22 yılın en yüksek seviyesinde bıraktı.

Carlyle Group kurucu ortağı, politika yapıcıların öngörülerini yineliyor ve “gelecek yıl içinde” bir faiz indirimi öngörüyor.

Ancak Fed’in muhtemelen ikinci çeyrekte faiz indirimine gideceğini öngördü.

Fed enflasyonu kontrol altına almaya devam ederken Rubenstein, 2024 başkanlık seçimleri yaklaşırken üçüncü veya dördüncü çeyrekteki faiz indiriminin “siyasi” olarak görülebileceğinden endişe ediyor.

“Açıkçası, eğer üçüncü çeyrekte faiz indirimleriniz olursa, bu Demokratlara yardımcı olacak bir şey olarak görülecektir. Ve Fed’in kaçınmak isteyeceği bir eleştiri olduğundan şüpheleniyorum,” dedi.

Kaynak: foxbusiness

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir