Milli Sporcu Kartı Ulaşım

Milli Sporcu Kartı Ulaşım yazımızda ücretsiz istanbulkartlardan olan, toplu ulaşımda uygulanan ücretsiz tarifeyi kullanmaya hak kazanmış kişilere verilen kartın genel bilgilerini yazdık.

Milli Sporcu Kartı Ulaşım Temini

5774 sayılı Kanunlara göre T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından adlarına düzenlenmiş ve üzerinde “SERBEST” ibaresi bulunan kart aslı, 1 Adet güncel (son 6 ay içinde çekilmiş) Vesikalık Fotoğraf ve Nüfus Cüzdan Aslı ile birlikte Karaköy İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne gelerek ücretsiz kartınızı alabilirsiniz.

Kart Ücreti

İlk defa kartı alıyorsanız ücreti 10 TL’dir.

Nerelerde Kullanılır?

Ücretsiz kartın geçmediği ulaşım operatörlerinde ve hatlarda; kartınızdaki normal bakiyenizi kullanabilirsiniz.

Kayıp ve Arıza Durumlarında Neler Yapılabilir?

Ücretsiz Kartınızı kaybetmeniz/çaldırmanız durumunda ALO 153’ü arayarak kartınızı kullanıma kapattırmanız gerekmektedir. Daha sonra Nüfus cüzdanınız ve 1 adet güncel (son 6 ay içinde çekilmiş) bir vesikalık fotoğrafınız ile birlikte size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne Başvurabilirsiniz. Kart kapatma işlemini gerçekleştirmediğiniz takdirde ve kartınızın bir başkası tarafından kullanılması halinde usulsüz kullanım cezası ödemek durumunda kalabilirsiniz.

Ücretsiz Kartınızın kullanıcı hatası sonucu bozulması durumunda nüfus cüzdanınız, 1 adet güncel (son 6 ay içinde çekilmiş) bir vesikalık fotoğrafınız ve arızalı kartınız ile birlikte. Size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne başvurarak kartınızı yenileyebilirsiniz.

Web Site: iett.istanbul

Yorum yapın