Meryem Can YouTuber Tanıtımı

Meryem Can YouTuber Tanıtımı yazımızda Meryem Can’ın YouTube kanalının son hali, nasıl YouTube’a başladığı, önümüzdeki günlerdeki hedefi ve kadın YouTuberların liderliğini sürdürmesini yazdık.

Meryem Can

Şuanda Türkiye’nin kadın YouTuberları arasında ilk iki sırada yer almaktadır. Meryem Can’ın YouTube’da 1,416,126 abonesi bulunmaktadır. Meryem kanalını açtığı 2014 yılında 19 yaşındaydı ve şuanda 22 yaşında, YouTube’da hızla ilerlemeye devam ediyor. Kendisi ve takipçileri birlikte büyüdüler. Kanalında %60 oranında kadın, %40 oranında ise erkek takipçisi bulunmaktadır. Kanalın kurulduğu yıldan itibaren geçen 3 yılda Meryem ve kanalın takipçileri bir aile gibi oldular. Meryem hafta sonları, okul çıkışı ve alışveriş merkezlerinde gezerken yanına gelen takipçileri ile çokça karşılaşmaktadır.

Meryem’in sevilmesinin en büyük sebebi takipçileri gibi olmasıdır. Meryem’i takip edenler, Meryem’in samimiyetini ve kendileri gibi olmasını sevmektedirler. Meryem kanala içerik üretirken her zaman sevdiği şeyleri yapmaktadır. Kendi sevdiği yayınları takipçilerinin de seveceğini bilmektedir.

Meryem Can YouTuber

Meryem Can’ın YouTube’a Başlaması

Meryem Can YouTuber olmadan önce, YouTube’da makyaj videoları izlemekteydi. Zamanla YouTube’da farklı türde video yayınları yapanları da keşfetmiştir. Vlog, oyun, eğlence videoları çekenleri görünce onları da takip etmeye başlamıştır. Aynı zamanda Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Edebiyat okuyan Meryem, bölümün sıkıcılığı yüzünden YouTube’da kanal açmayı iyice düşünmüştür. Birinci sınıfın sonunda artık video yayınları yapmaya karar vermiş. Ablasının kanal açmasını sürekli olarak tavsiye etmesi üzerine YouTube’da video yayınları yapmaya başlamıştır.

İlk videolarını Samsung Galaxy Note 2 ile çekmeye başlamıştır. YouTube dünyasının bu kadar büyüyeceğini asla tahmin etmediğini belirten Meryem, gelinen noktanın kendisini he zaman şaşırtığını belirtiyor. İleride daha eğlenceli videolar çekmeyi planlamaktadır. Kadın YouTuberların en üstünde yer alan Meryem diğerlerine örnek olacaktır. Hem YouTube hemde kendi işini devam ettirmeyi planlamaktadır. Dizi, film çekimlerine açıktır.

Meryem Can YouTube kanalı

(Okunma: Toplam 309, Bugün 1)

Leave a Reply