İçeriğe geç
Anasayfa » Yaşam » Meryem Can YouTuber Tanıtımı

Meryem Can YouTuber Tanıtımı

Meryem Can YouTuber

Meryem Can YouTuber Tanıtımı yazımızda Meryem Can’ın YouTube kanalının son hali, nasıl YouTube’a başladığı, önümüzdeki günlerdeki hedefi ve kadın YouTuberların liderliğini sürdürmesini yazdık.

Meryem Can

Meryem Can 9 Mart 1995 İstanbul Kartal doğumludur. Şuanda Türkiye’nin kadın YouTuberları arasında ilk iki sırasında yer almaktadır. Meryem Can’ın YouTube’da 1,416,126 abonesi bulunmaktadır. Meryem kanalını açtığı 2014 yılında 19 yaşındaydı. YouTube’da hızla ilerlemeye devam ediyor. Kendisi ve takipçileri birlikte büyüdüler. Kanalında %60 oranında kadın, %40 oranında ise erkek takipçisi bulunmaktadır. Kanalın kurulduğu yıldan itibaren geçen 3 yılda Meryem ve kanalın takipçileri bir aile gibi oldular. Meryem hafta sonları, okul çıkışı ve alışveriş merkezlerinde gezerken yanına gelen takipçileri ile çokça karşılaşmaktadır.

Meryem’in sevilmesinin en büyük sebebi takipçileri gibi olmasıdır. Meryem’i takip edenler, Meryem’in samimiyetini ve kendileri gibi olmasını sevmektedirler. Meryem kanala içerik üretirken her zaman sevdiği şeyleri yapmaktadır. Kendi sevdiği yayınları takipçilerinin de seveceğini biliyor.

Meryem Can YouTuber

Meryem Can’ın YouTube’a Başlama Hikayesi

Meryem Can YouTuber olmadan önce, YouTube’da makyaj videoları izliyordu. Zamanla YouTube’da farklı türde video yayınları yapanları da keşfetmiştir. Vlog, oyun, eğlence videoları çekenleri görünce onları da takip etmeye başladı. Aynı zamanda Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Edebiyat okuyan Meryem, bölümün sıkıcılığı yüzünden YouTube’da kanal açmayı iyice düşündü ve birinci sınıfın sonunda artık video yayınları yapmaya karar verdi. Ablasının kanal açmasını sürekli olarak tavsiye etmesi üzerine YouTube’da video yayınları yapmaya başladı.

İlk videolarını Samsung Galaxy Note 2 ile çekmeye başladı. YouTube dünyasının bu kadar büyüyeceğini asla tahmin etmediğini belirten Meryem, gelinen noktanın kendisini her zaman şaşırttığını belirtiyor. İleride daha eğlenceli videolar çekmeyi planlıyor. Kadın YouTuberların en üstünde yer alan Meryem, diğerlerine örnek olacaktır. Hem YouTube hem de kendi işini devam ettirmeyi planlıyor. Dizi, film çekimlerine açıktır.

YouTube Kanalı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir