Haber

Mehmet Ekici Hangi Takıma Gidiyor?

Mehmet Ekici Hangi Takıma Gidiyor? yazımızda Mehmet Ekici hakkında son çıkan haberler ve Mehmet Ekici’nin hangi takıma daha yakın olduğunu yazdık.

Mehmet Ekici Transferi

Adı Fenerbahçe‘yle anılan Mehmet Ekici’ye bir talip de Beşiktaş oldu. Trabzon’un Beşiktaş’la el sıkıştığı fakat Mehmet’in Fenerbahçe‘ye gitmek istediği öğrenildi. Mehmet Ekici transferinden para kazanmaya çalışan Trabzon, oyuncuyu Beşiktaş‘a satmak istiyor. Ekici ara transferin yıldız oyuncusu oldu. Bu transfer olaylarında bir sürü değişik şey yaşanır. Maceraların yaşanmaması imkansızdır. 1 ay öncesine kadar Galatasaray‘la görüşen Mehmet şu an da diğer takımlarla anlaşmaya çalışıyor. Trabzonspor‘dan gitmeyi kafasına sokmuş gözüküyor. Trabzonspor’da Mehmet’in Galatasaray’la anlaşma fikrini öğrenince ocak ayında göndermeye karar verdi. Hangi takım istediği değeri verirse ona Mehmet’i verecek gibi gözüküyor. Trabzonspor’un şuan paraya ihtiyacı olduğundan Mehmet Ekici’yi güzel bir meblağ karşılığı satmak istiyor.

Mehmet Ekici-Fenerbahçe
Fenerbahçe

Mehmet Ekici’nin Fenerbahçe’yle Anlaşması

Antalya kampında Samuel Eto’o ile anlaşmaya çalışan Beşiktaş umduğunu bulamadı. Antalyaspor takımı Samuel Eto’o’yu satmama kararı alınca Beşiktaş rotayı Mehmet’e çevirdi. Mehmet Ekici’nin transfer edilebileceğini düşünerek bu transferde devreye girdi. Bu olayın ardından ikinci bir Mehmet Topuz vakası gündeme gelebilir. Şuan da gözüken Mehmet Ekici‘nin Fenerbahçe’yle anlaşma sağlamış olduğu fakat imza atılana kadar her şey olabilir. Mehmet Ekici Almanya kökenli FC Bayern München altyapısında yetişmiş bir oyuncu olmakla birlikte kalitesinde bir eksiklik yoktur. Fakat bu takımların istediği oyun planına uyuyor mu düşünmek lazım.

Mehmet Ekici’nin Psikoloji Transferi

Mehmet’in şuana kadar bu sezon lig de 3 golü bulunuyor. Forvet olarak tam anlamıyla görevini yapamadığı görülüyor. Trabzon takımından mı kaynaklı yoksa kendinden mi tam olarak bilinmiyor. Şu bir gerçek ki Trabzonspor takım halinde kötü olduğundan Mehmet’in performansı da bu yönde aşağılarda geziyor. Fenerbahçe veya Beşiktaş da daha üst seviyelerde futbol sergilemesi normal gözüküyor. Kalitesini daha iyi gösterebileceği takım arkadaşlarıyla kendi seviyesine gelebilir. Fenerbahçe’de Mehmet Ekici‘ye karşılık takas da düşünülen Aatıf chahechouhe’nun Antalya Hazırlık kampına gelmesi bu transferin gerçekleşmeyeceği fikrini ortaya çıkartıyor. Fakat para veya başka bir futbolcuyla takas yöntemleri de kullanılabilir. Mehmet Ekici’yi alacak takım taraftarını mutlu etme amacı taşıyor. Sonuçta 3 takımda 1 oyuncunun peşinde ve hangisi alırsa geçici bir zafer yaşamış olacak. Rakibine karşı moral depolamış olacak. Psikolojik yönü daha ağır basmaktadır.

Mehmet Ekici’nin kalitesinde bir sorun yok fakat Fenerbahçe takım kadrosunun ona ne kadar ihtiyacı var o bir sorudur. Şu anlık sadece 3 büyüklerin gösteriş ve büyüklük taslamalarını seyrediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir