İçeriğe geç
Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Mavi Saçlı Eski Bir Fast-Food Çalışanı Olan Tyler Blevins Ayda Nasıl 1 Milyon Dolar Kazanıyor?

Mavi Saçlı Eski Bir Fast-Food Çalışanı Olan Tyler Blevins Ayda Nasıl 1 Milyon Dolar Kazanıyor?

Mavi Saçlı Eski Bir Fast-Food Çalışanı Olan Tyler Blevins

Mavi Saçlı Eski Bir Fast-Food Çalışanı Olan Tyler Blevins Ayda Nasıl 1 Milyon Dolar Kazanıyor?

Mavi Saçlı Eski Bir Fast-Food Çalışanı Olan Tyler Blevins Ayda Nasıl 1 Milyon Dolar Kazanıyor?

Bir günlük iş için 1 milyon dolar toplamaya hazırdı – üstelik evinden çıkmadan. Ve iş, 10 saat boyunca anlık karar vermeyi ve lazer benzeri bir odaklanmayı gerektirse de, önümüzdeki günün yüksek frekanslı ticaret, kripto para birimleri veya herhangi bir piyasa faaliyeti ile ilgisi yoktu.

Bunun yerine, gerçek hayatta Tyler Blevins olarak bilinen oyuncu Ninja, Twitch oyun platformunda 12 milyon takipçiden oluşan bir izleyici kitlesi önünde Respawn Entertainment LLC tarafından oluşturulan Apex Legends video oyununu oynuyordu. Apex Legends’tan önce Blevins, 2017’nin sonlarında çıkış yapan Fortnite video oyununun popülerleşmesine yardımcı olmuştu. Oyun, milyarlarca dolarlık bir hit haline geldi. 2018’de Blevins, oyunlarını Twitch’te yayınlayarak ve 20 milyon takipçisi için YouTube’da yayınlayarak 10 milyon dolar kazandı. Blevins için olsa da, bu oyunların yaratıcılarına yatırımcılar da kötü bir performans göstermedi.

Birçok kişi hala video oyunlarını ergenlerle ilişkilendiriyor. Ancak ABD’li bir oyuncunun ortalama yaşı 34’tür. Dörtte birinden fazlası 45’in üzerindedir. Başka bir klişeye meydan okuyan istatistikte, ABD’li oyuncuların %46’sı kadındır. Küresel oyun popülasyonundaki şaşırtıcı çeşitliliğe ek olarak, dikkate alınması gereken çok büyük bir genişlik var. Dünya çapında yaklaşık 3,24 milyar insan video oyunları oynuyor ve en büyük pazar 1,48 milyar oyuncuyla Asya.

Video oyunları Çin’de o kadar popüler ki Başkan Xi Jinping, Çin gençliği arasında yaygın olan video oyunu bağımlılığını azaltmak için adımlar bile attı. Xi, oyun şirketlerine Pazartesi’den Perşembe’ye kadar 18 yaşın altındaki herkesin video oyunları oynamasını engellemelerini ve haftanın geri kalanında günde yalnızca bir saat izin verilmesini emretti.

Mavi Saçlı Eski Bir Fast-Food Çalışanı Olan Tyler Blevins Twitch

Oyun sektöründeki yükselişin en büyük kazananı sandığınız kişi olmayabilir

2017’den beri Fortnite ve Apex Legends gibi oyunlar, ödeme yapan milyonlarca oyuncuyu cezbetti, ancak yaratıcılarının hisse fiyatları büyük ölçüde sabit kaldı. Epic Games Inc.’in sahibi Tencent Holdings Ltd., kısmen Xi’nin gazabının bir sonucu olarak beş yıllık dönemde düşüş yaşadı. Apex Legends yayıncısı Respawn’ı 2017’de satın alan Electronic Arts Inc., satın almanın sonlarından bu yana sadece %10 getiri sağladı.

Küresel oyun trendini daha agresif bir şekilde oynamak isteyen yatırımcılar için seçeneklerden biri oyun endüstrisindeki girişimlerdir. Gameflip, kullanıcıların oyun öğelerini ve varlıklarını “çevirmesine” olanak tanıyan blockchain teknolojisini kullanan lider bir oyun pazarıdır. 6 milyon kullanıcısı şirkete şimdiden 140 milyon dolarlık satış sağladı.

Kaynak: benzinga

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir