You are currently viewing Matematik Bölümü Tercihi ve Üniversite Hayatı
Matematik

Matematik Bölümü Tercihi ve Üniversite Hayatı

  • Post author:
  • Post category:Yaşam
  • Reading time:3 mins read
  • Post comments:0 Yorum
  • Post last modified:23 Aralık 2019

Matematik Bölümü Tercihi ve Üniversite Hayatı yazımızda matematiğin yaşamımızdaki önemini, matematiğin neden önemli olduğunu ve üniversite okurken ki davranışların nasıl olması gerektiğini yazdık.

Matematik Bölümü Tercihi

Üniversitede Matematik Bölümü Tercihi

Matematik evrensel bir dildir. Yapılan araştırmalara göre matematiği barındırmayan hiç bir meslek dalı yoktur. Matematik bilgisi büyük veya küçük her zaman hayatımızda olacaktır. Matematiğin zor olduğuna kendini inandıran kişiler matematiği bir türlü yapamamaktadır. Matematiğin sevilmesi onun yapılabilirliğini arttırmaktadır. Dünya insanları da matematiği öğrenirken değişik formüllerin gerçek hayatta nerede kullanılacağını merak ediyorlar. Genel olarak matematik bir düşünce sistemidir ve onun öğrenilmesi gerekir. Fen edebiyat fakültesinin matematik bölümünü seçecek üniversite adayları matematiği mutlaka sevmelidirler. Matematik okuyan kişide işsiz çekmeyeceğini bilerek gönül rahatlığıyla matematik bölümünü seçebilir.

Matematik Bölümü Tercihi ve Üniversite
Mezunlar

Üniversitenin Gelişmeye Katkısı

Üniversiteye giden öğrencinin yolunu belirlemesi çok önemlidir. Seçtiği bölümü severek yapması hayatının geriye kalanında mutlu olmasını sağlayacaktır. Öğrenciler tercih döneminde iyice dinlenmelidir. Kendini yeni eğitim hayatına hazırlamalı ve üniversite eğitimini sonuna kadar en üst seviyede almalıdır. Üniversite hayatı kişiye ayrı vizyon katmaktadır. 4-5 yıl boyunca okuduğu üniversite ve bölümün tadını çıkararak üniversiteyi bitirmek gerekir. Üniversite hayatında derslerin yanında kişinin kendine ekstra olarak kattıkları iş hayatında ona yardımcı olacaktır. Üniversitede almış olduğunuz derslerin çoğunu unutacaksınız, fakat kendinizi kişisel olarak geliştirdiğiniz de bunlar sizi iyi yönde değiştirecektir.

Sosyal olmak ve yenilikleri takip etmek hem üniversite, hemde iş yaşamında sizi ilerilere götürecektir. Sadece derslerden iyi notlar almak sizleri geliştirmeye yetmeyecektir. Hem dersler hemde diğer gelişimler kararında yapıldığında üniversite hayatının tadı çıkacaktır. Severek bölümü seçmek mutlu olmanın anahtarıdır. Sevmeden seçilen bölümde başarılı olmak çok zordur. Alınan puana göre değil, sevdiğiniz bölüme gitmeye çalışın.

Matematik Bölümü Tercihi ve Üniversite Hayatı.

Bir yanıt yazın