İçeriğe geç
Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » iPhone 14 Pro Max’i 2 Haftadır Kullanan Uzmanın Pişmanlıkları

iPhone 14 Pro Max’i 2 Haftadır Kullanan Uzmanın Pişmanlıkları

Şu Anda Satın Alabileceğiniz En İyi Akıllı Telefonlar iPhone 14 Pro

iPhone 14 Pro Max’i 2 Haftadır Kullanan Uzmanın Pişmanlıkları

Şu Anda Satın Alabileceğiniz En İyi Akıllı Telefonlar iPhone 14 Pro

iPhone 14 Pro Max’i 2 Haftadır Kullanan Uzmanın Pişmanlıkları ve Kendisine Saçma Gelen Şeyler

Yeni iPhone 14 Pro Max‘i Apple mağazalarında satışa çıktıktan sonraki gün satın aldım (Sam Tabahriti). iPhone 13 Pro Max‘imi takas ederek 640 doları geri aldım, ancak yine de 780 dolar daha ödemek zorunda kaldım. “Dinamik Ada” özelliği beni heyecanlandırmıştı ama Steve Jobs’un kızını dinlemeliydim.

Son on yıldır Apple’ın en iyi müşterilerinden biriyim. BlackBerry’den iPhone 4S’ye geçiş yaptığımdan beri her yeni iPhone’u satın aldım. Bu yıl bir istisna olmadı. 17 Eylül’de piyasaya sürüldükten sonraki gün, Silver renginde 256 GB’lık bir iPhone 14 Pro Max satın aldım. iPhone 13 Pro Max’imi takas ederek 640 doları geri aldım, ancak yine de 780 dolar ödemek zorunda kaldım.

Yeni oyuncağımla birkaç hafta oynadıktan sonra, “Dinamik Ada” dışında büyük sürprizlerin bulunmadığını güvenle söyleyebilirim. Bu, Apple’ın artık “bildirimlerinizi, uyarılarınızı ve etkinliklerinizi tek bir etkileşimli yerde birleştirmek” için kullanılan selfie kamerası ve Face ID sensörü arasındaki ölü boşluk için süslü adı.

Meslektaşım Antonio Villas-Boas, size Apple’ın en son ürünlerinin teknik yönleri hakkında her şeyi anlatabilir, bu yüzden kullanımın nasıl olduğuna odaklanacağım.

Apple iPhone 14 Serisi

Steve Jobs’un Kızı Haklıydı

Sonuç olarak, Apple’ın kurucu ortağı Steve Jobs’un kızı Eve Jobs, Instagram’da iPhone 14’ün önceki modele ürkütücü bir şekilde benzeyen şakasını yapan bir meme(hatıra) paylaştığında haklıydı. “Apple’ın bugünkü duyurusundan sonra iPhone 13’ten iPhone 14’e yükseltiyorum” yazıyor ve giydiği gömlekle aynı olan bir gömleği tutan bir adam gösteriliyor.

En yeni akıllı telefon serisinin birkaç yeni yazılım özelliği olsa da, daha fazlasının olmaması beni hayal kırıklığına uğrattı. İPhone 14 Pro ve Pro Max’in tam ekrana geçmesi konusunda çok heyecanlı olduğumu kabul ediyorum – özellikle şimdi çentik gitti. Ayrıca Dinamik Ada özelliğinin gerçekten çok havalı olduğunu kabul edeceğim. Müzik dinlerken basitçe basabilmeniz ve sizi uygulamaya geri götürmesi hoşuma gitti. Ancak daha etkili kullanılabilirdi. iPhone 13 Pro Max’e sahip olduğumdan, Dynamic Island dışında, onu gerçekten yükseltmeye değer kılan bir fark göremiyorum. Belki de akıllı telefon temelde alacağı kadar iyi oldu?

iPhone 14 Büyük Tanıtım

Saçmalık

Her zaman yeni bir akıllı telefona yüzlercesini takmak için bahaneler buluyorum: İş için iPhone’umu kullanmak, seyahatleri raporlamak, pilin tüm gün dayanmasını sağlamak ve üzerinde yapmam gereken her şeyi destekleyebilmesi. Buna tam olarak ne diyelim: saçmalık.

Şimdi eski bir iPhone 8 bile (önceden, erm, 2017) işi yapabilirdi. Bununla birlikte, en yeni cep telefonuna sahip olmanın bir çekiciliği vardır ve bu, arkadaşlarınıza övünmenin bir yolundan başka bir şey değildir.

Apple CEO’su Tim Cook, kendisine Apple’ın Google tarafından Android cep telefonları için geliştirilen bir mesajlaşma uygulaması olan RCS’yi benimseyip benimsemeyeceğini soran birine, annesinin ona gönderdiği videoları daha kolay görebilmesi için annesine bir iPhone alması gerektiğini söyledi.

Ayrıca satın alınacak AirPods, iPad, MacBooks ve Apple Watch varken Cook’un herkesin sahip olması gerektiğini düşündüğü bir iPhone değil. Ve evet, elbette tüm bu cihazlara da sahibim.

Her zaman bir iPhone’dan Android’e geçemeyeceğimi söylememe rağmen, birçok insan bunu yaptı ve bir şekilde hayatta kaldı. Belki benim de bir iOS tatili almamın zamanı gelmiştir?

iPhone 14 Pro Max’i 2 Haftadır Kullanan Uzmanın Pişmanlıkları-Kaynak: businessinsider.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir